Szybkie podróże pomiędzy miastami w podniebnej taksówce od Transcend Air

Ostatnio panuje jakiś istny szał na podniebne taksówki. Zapowiada się, że nadchodząca dekada w lotnictwie będzie należała do maszyn typu VTOL, które zapewnią szybkie i tanie podróże.

Amerykańska firma Transcend Air Corporation zaprezentowała właśnie swoją wizję podniebnej taksówki o nazwie Vy. Ma ona rozpocząć regularne loty pomiędzy największymi amerykańskimi metropoliami już w 2024 roku.

Maszyna typu VTOL może startować i lądować praktycznie z małego trawnika, dzięki czemu może dostarczać i odbierać pasażerów nawet ze ścisłych centrów miast.

Na swój pokład może zabrać 4-5 pasażerów i rozpędzić się w powietrzu do 650 km/h, a to wszystko w trybie autonomicznym. Pasażerowie będą musieli tylko kliknąć na mapie miejsce, do którego chcą się udać.

Reklama

Podniebna taksówka typu VTOL od Transcend Air. Fot. Transcend Air Corporation.

Firma Transcend Air Corporation twierdzi, że takie maszyny to przyszłość, a ich wynalazek będzie najbardziej zaawansowaną podniebną taksówką na świecie. Przewaga Vy nad helikopterami i podobnymi maszynami sprowadza się do liczby mogących wejść na pokład pasażerów i prędkości przelotów, która jest nawet 3 razy większa.

Firma oferuje też wysoki poziom bezpieczeństwa. Ma go zapewnić specjalny spadochron zainstalowany w górnej części maszyny. W przypadku awarii, pozwoli on bezpiecznie sprowadzić Vy na ziemię.

Podniebna taksówka typu VTOL od Transcend Air. Fot. Transcend Air Corporation.

Transcend Air chce rozpocząć testy swojej podniebnej taksówki już za 2 lata. Co ciekawe, maszynę będzie można kupić na własność za "jedyne" 3,5 miliona dolarów lub płacić tylko za przeloty.

Ceny wydają się rozsądne, bo za 35-minutowy przelot z Nowego Jorku do Bostonu zapłacimy 283 dolarów, 55-minutowy z Los Angeles do San Francisco już 315 dolarów, a 60-minutowy z Montrealu do Toronto nie więcej niż 325 dolarów.

Źródło: GeekWeek.pl/ / Fot. Transcend Air Corporation

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama