Tak niesamowicie wyglądał wczorajszy lot statku kosmicznego od Virgin Galactic

Virgin Galactic czyni ogromne postępy w tworzeniu technologii, które pozwolą urzeczywistnić piękną wizję kosmicznej turystki. Firma zapewnia, że rewolucja nadejdzie już w przyszłym roku.

Wczoraj Virgin Galactic świętowało kolejny wielki sukces na polu kosmicznej turystyki. Statek kosmiczny VSS Unity w czasie lotu testowego odłączył się od samolotu WhiteKnightTwo i drugi raz w historii odpalił swój silnik rakietowy.

Inżynierowie poinformowali, że podczas wznoszenia się silnik pracował przez 30 sekund, a statek wzbił się na wysokość ok. 38 kilometrów i przekroczył barierę dźwięku, osiągając Mach 1,9 (2329 km/h)

Po udanym teście, VSS Unity samodzielnie zaczął obniżać wysokość i wylądował na płycie lotniska na pustyni Mojave w Kalifornii. Władze Virgin Galactic stwierdziły, że chociaż silnik odpalił się dość twardo i całym statkiem targały wibracje, to kolejne modyfikacje powinny ten problem wyeliminować.

Reklama

Wczorajszy eksperyment coraz bardziej zbliża nas do pierwszych próbnych lotów załogowych. W kolejnych miesiącach zostaną przeprowadzone kolejne testy.

Kilka dni temu Richard Branson, właściciel Grupy Virgin, poinformował, że rozpoczyna kurs, który pozwoli mu uzyskać sprawność fizyczną do lotu w kosmos. Miliarder przygotowuje się do pierwszego komercyjnego lotu na granicę kosmosu swoim statkiem kosmicznym. Ma on nastąpić już w przyszłym roku.

Przypomnijmy, że bilety na pierwsze loty statkiem kosmicznym VSS Unity od Virgin Galactic zostały wyprzedane dosłownie na pniu. Tak więc, jeśli jesteście zainteresowani taką formą suborbitalnej rozrywki, to obecnie możecie zakupić bilet na lot, który odbędzie się nie szybciej, niż po roku 2021.

Po katastrofie pierwszego statku kosmicznego od Virgin Galactic, która miała miejsce w październiku 2014 roku, i w wyniku której zginął jeden z pilotów, firma kierowana przez Richarda Bransona zawiesiła wszelkie testy.

Na początku 2016 roku powróciła jednak ponownie do gry z unowocześnioną wersją SpaceShipTwo, a mianowicie statku, który zabierze sześciu śmiałków na granicę kosmosu. 

Źródło: GeekWeek.pl/ / Fot. Virgin Galactic

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy