Zobacz, jak Browning oblatuje brytyjski lotniskowiec w swoim plecaku odrzutowym [FILM]

Mieliśmy już okazję zobaczyć, jak Richard Browning udziela pomocy poszkodowanym w górach za pomocą JetSuita i prowadzi nalot na okręty na pełnym morzu, a teraz czas na nieco techniczny oblot lotniskowca.

Wynalazca, rezerwista Royal Marines i pilot eksperymentalny wrzuca na kanał swojej firmy na serwisie YouTube wiele filmów, na których pokazuje swoje niebezpieczne przeloty w plecaku odrzutowym. Jednak do tej pory nie mieliśmy okazji zobaczyć, jak taki lot przebiega od strony technicznej.

Browning od jakiegoś czasu współpracuje z brytyjską armią, wraz z którą chce stworzyć nową wersję swojego JetSuita przeznaczoną dla żołnierzy. Za pomocą takich wynalazków w przyszłości będą mogli oni w dużo szybszy i skuteczniejszy sposób realizować swoje niebezpieczne misje.

Reklama

Na razie testy dotyczą przemieszczania się w plecakach odrzutowych pomiędzy okrętami lub ich zewnętrzną inspekcję. Niedawno rezerwista Royal Marines odbył lot wokół jednego z brytyjskich lotniskowców. Przy okazji tego wydarzenia, inżynierowie Gravity Industries postanowili załączyć do filmu parametry lotu oraz opisy tłumaczące zachowanie pilota i całego systemu.

Trzeba przyznać, że lot wygląda na dziecinnie łatwy, ale musimy pamiętać, że sterowanie plecakiem nie jest proste i wymaga bardzo dużego doświadczenia. Niestety, przez ten fakt wynalazek Browninga wciąż nie może się spopularyzować. Inżynierowie niedawno udoskonalili JetSuit o technologie sztucznej inteligencji, które mają za zadanie nieco zautomatyzować lot, ale przed firmą pozostało jeszcze sporo pracy do wykonania.

Przypomnijmy, że plecak odrzutowy od firmy Gravity Industries ma teraz moc aż 1000 KM. Mówimy tutaj o najbardziej na świecie zaawansowanym tego typu urządzeniu, które można kupić na własność. Cały JetSuit to egzoszkielet, do którego przymocowanych jest pięć turbin, po dwie na każdym z ramion i jedna na plecach. Cała konstrukcja wygląda nie tylko dość zgrabnie, ale również nie krepuje ruchów i na myśl przywodzi możliwości zbroi Iron Mana.

Źródło: GeekWeek.pl/Gravity Industries / Fot. Gravity Industries

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy