Google Street View

Wtorek, 12 września 2023 (10:51) Aktualizacja Piątek, 15 września 2023 (14:25)
Google Street View działa od 2007 roku. Jest wirtualnym odzwierciedleniem otaczającego świata w Mapach Google. Google Street View działa w oparciu o miliony zdjęć sferycznych, jakie Google wykonuje specjalnym sprzętem. Wykorzystywane są również fotografie użytkowników. Dzięki Google Street View można zwiedzać miejsca na całym świecie. Oprócz standardowych widoków ulic i uliczek znajdują się również miejsca specjalne, np. muzea.
Google Street View - najważniejsze informacje
Google regularnie uaktualnia zdjęcia w Street View. /123RF/PICSEL

Google Street View - najważniejsze informacje

 • Marka:

 • Rodzaj/Typ:

  strona internetowa

 • Rok uruchomienia produkcji:

  2007

 • Opłata:

  Nie

 • Rejestracja:

  Tak

Google Street View początkowo funkcjonowało tylko w Stanach Zjednoczonych. Udostępniało przechadzkę po pięciu miastach: Miami, Nowym Jorku, San Francisco, Denver i Las Vegas. Wraz z popularnością i zainteresowaniem ze strony użytkowników, Street View zostało udostępnione również w innych krajach, m.in. w Polsce.

Zdjęcia wykonywane są przez specjalne aparaty montowane na samochodach firmy Google. Odwiedzają one ulice i wykonują szereg fotografii, które następnie są montowane i tworzą wirtualny obraz. 

Google Street View może być też tworzone przez każdego użytkownika. Osoba odwiedzająca wyjątkowe miejsca ma możliwość wykonania fotografii i ich udostępnienia. 

Kiedy zostało zrobione zdjęcie w Google Street View?

Istnieje możliwość sprawdzenia, kiedy wykonane zostało zdjęcie oglądane w Google Street View. Będąc w trybie oglądania obrazów, na każdym zdjęciu znajduje się informacja o dacie wykonania fotografii.

Dzięki zdjęciom umieszczonym w Google Street View użytkownicy mają możliwość podróżowania w czasie. Dzieje się to za sprawą faktu, że fotografie co jakiś czas są aktualizowane, czyli wykonywany jest ponowny przejazd pojazdu - w 2023 roku samochód Google znów jeździ po Polsce.

Google Street View ułatwia podróżowanie

Google Street View to nieoceniony pomocnik podczas zwiedzania. Korzystając z map, można wyświetlić lokalne atrakcje turystyczne i sprawdzić jak wyglądają w rzeczywistości. Pozwala to na podjęcie decyzji, czy faktycznie warto udać się w dane miejsce.

Nietypowe miejsca w Google Street View

Google Street View otwarte jest na nowinki technologicznie. Przykładem może być spacer ulicami Marsylii. Łączy on technologię Google Street View umożliwiającą przechadzanie się uliczkami miasta wraz z anglojęzycznym komentarzem. Google Street View daje także możliwość zwiedzania muzeów podczas tzw. wirtualnego spaceru. Użytkownicy mogą odwiedzić ponad 2 tysiące różnych miejsc, począwszy od Wiedeńskiej Opery Państwowej aż po zamek Sanssouci w Poczdamie.

Temat Google Street View znajdziesz również w serwisie:

Więcej na temat Google Street View

Google Street View - Wiadomości