AbbVie nie będzie dostarczać botoksu i wypełniaczy do Rosji

Światowy biofarmaceutyczny potentat AbbVie tymczasowo zawiesza swoją działalność w Rosji. Wstrzymana będzie dostawa wszystkich produktów niezbędnych w medycynie estetycznej, w tym botoksu i wszelkich wypełniaczy, które są niezwykle popularne w tym kraju.

Kolejne globalne firmy nakładają sankcje na Rosję w wyniku jej niesprowokowanej napaści na Ukrainę. Tym razem dostało się klientom medycyny estetycznej.

Botoks może być uzupełniany przez lokalnych producentów, jednakże dla wypełniaczy praktycznie nie ma alternatywy. Z tego powodu będą "cierpieć" m.in. wszelkiej maści celebryci, biznesmeni, oligarchowie i ich rodziny, a nawet sam Putin.

W świecie Internetu krążą informacje, że Władimir Putin korzystał z zabiegów wykorzystujących botoks. Może to potwierdzać m.in. "wędrujący pieprzyk Putina", o którym można przeczytać w poniższym artykule:

Reklama

Firma zobowiązała się do zapewnienia bezpieczeństwa swoim pracownikom i pomocy pacjentom w uzyskaniu potrzebnych leków.

AbbVie wstrzymało także rozpoczęcie nowych badań klinicznych, badań przesiewowych i rejestrację uczestników w trwających testach medycznych na Ukrainie i w Rosji. Obecni uczestnicy badań nadal jednak będą mieli dostęp do niezbędnych leków.

W komunikacie czytamy: "Nasze myśli są z mieszkańcami Ukrainy i osobami dotkniętymi chorobami w całym regionie. Jako globalna firma biofarmaceutyczna ponosimy odpowiedzialność wobec pacjentów, którzy są zależni od naszych leków. Dokładamy wszelkich starań, aby nasi pacjenci na Ukrainie, w Rosji i w całym regionie nadal mieli dostęp do naszych podstawowych i ratujących życie leków".

AbbVie deklaruje przekazanie 1 miliona dolarów partnerom non-profit na opiekę medyczną i zaopatrzenie dla Ukrainy i dla uchodźców. W ramach pomocy przeznaczy również niezbędne leki oraz wsparcie finansowe ukraińskim pracownikom i ich rodzinom. Podwojona zostanie także liczba darowizn przekazywanych przez Fundację AbbVie.

Firma AbbVie to amerykańska firma biofarmaceutyczna zajmująca się badaniami nad lekami i ich produkcją z zakresu immunologii, onkologii, neurologii, czy wirusologii, a także medycyny estetycznej.  W roku 2021 spółka odnotowała przychód wynoszący 56,2 mld dolarów, zaś aktywa firmy są warte łącznie aż 150,6 mld dolarów. Na całym świecie zatrudnia około 48 000 pracowników.

Rynek medycyny estetycznej

W roku 2020 wielkość rynku medycyny estetycznej w Europie przekroczyła 2,7 mld dolarów i szacuje się , że w kolejnych latach nastąpi wzrost o ponad 9 proc. Pandemia Covid-19 negatywnie wpłynęła na europejski rynek medycyny estetycznej, z tego powodu załamał się krótkoterminowy popyt na zabiegi estetyczne.

Wielkość rosyjskiego rynku jest trudna do oszacowania, ponieważ brakuje oficjalnych organów regulujących. Obecnie liderem światowego rynku jest region Azji i Pacyfiku, dzięki dużej liczbie zabiegów wykonywanych w Korei Południowej i Japonii oraz w Chinach.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: botoks | medycyna estetyczna | wojna Ukraina-Rosja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy