Bill Gates już zaszczepiony. Miliarder pokazał zdjęcie ze swojego szczepienia na CoVID-19

Szef największej na świecie fundacji charytatywnej i największy właściciel pól uprawnych w USA, właśnie odbył pierwsze szczepienie i gorąco zachęca wszystkich do podobnego kroku dla dobra ludzkości.

Gates został zaszczepiony w jednym ze szpitali w swoim rodzinnym mieście Seattle, które leży w stanie Waszyngton. Miliarder i popularyzator szczepień znalazł się w jednej z pierwszych grup ludzi skierowanych na szczepienia. Miliarder w październiku ubiegłego roku skończył 65 lat, a to właśnie osoby od tego wieku wzwyż mają prawo do pierwszeństwa szczepień w USA.

Współzałożyciel Microsoftu i człowiek, którego fundacja przeznaczyła miliony dolarów na opracowanie szczepionek mRNA i budowę fabryk, został zaszczepiony specyfikiem od Pfizera. Pierwszą dawkę otrzymał on dwa dni temu, a kolejną za 3 tygodnie. Trzeci najbogatszy człowiek na świecie po szczepieniu czuje się dobrze i nie wystąpiły u niego żadne skutki uboczne.

Reklama

Gates podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w organizowanie szczepień i znajdującym się na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem. Jednocześnie gorąco zaapelował do wszystkich, by zaszczepili się na CoVID-19, bo to jedyna nadzieja na szybkie pokonanie pandemii i powrót do stylu życia sprzed jej wybuchu.

W ubiegłą środę, czyli w dniu inauguracji Joe Bidena na prezydenta USA, Gates powiedział, że nie może się doczekać współpracy z prezydentem i wiceprezydentem, Kamalą Harris, w takich kwestiach, jak walka ze zmianami klimatu i COVID-19. Gates ma nadzieję, że w ciągu najbliższych 2 lat uda się zaszczepić przynajmniej 6 miliardów ludzi.

Źródło: GeekWeek.pl/Bill Gates/Twitter / Fot. Bill Gates/Twitter

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy