Córka Billa Gatesa zaszczepiła się na CoVID-19 i żartuje z fanów teorii spiskowych

W globalnej sieci krąży wiele teorii spiskowych dotyczących Billa Gatesa i jego rodziny. Jedna z nich głosi, że promują oni szczepienia, ale sami nigdy się na nic nie szczepili, bo to trucizna.

Bill Gates jest wielkim zwolennikiem szczepień, szczególnie najnowszych, na CoVID-19. Miliarder wielokrotnie zapowiadał, że bez nich nigdy nie wrócimy do normalności. Sam przyjął pierwszą dawkę 22 stycznia, a drugą kilka dni temu. Zdjęcia ze swoich szczepień umieścił na profilu na Twitterze.

Po jego szczepieniach jednak niemal natychmiast pojawiły się głosy jego przeciwników, że to nie on pojawił się na zdjęciu, tylko jego sobowtór lub zupełnie inna osoba. Tymczasem głos w tej i wszystkich teoriach spiskowych dotyczących rodziny Gatesów zajęła najstarsza córka Billa i Melindy.

Reklama

Jennifer ma 24 lata i jest studentką medycyny w prestiżowej Icahn School of Medicine w Mount Sinai w Nowym Jorku. Jako że odbywa ona praktyki w szpitalach i ma kontakt z pacjentami, kilka dni temu przyjęła ona pierwszą dawkę szczepionki na CoVID-19. Przy okazji tego wydarzenia zrobiła sobie selfie i napisała - „Niestety, szczepionka NIE wszczepiła mi do mózgu mojego genialnego ojca - gdyby tylko mRNA miało taką moc”. Tym samym zażartowała z teorii spiskowych dotyczących szczepionki mRNA, która ma posiadać chip śledzący.

Córka Gatesów dodała w swoim wpisie, że nadal będzie nosiła maskę lub dwie, nawet po otrzymaniu drugiej dawki, by zwiększyć swoją ochronę i zapewnić ją innym. Oczywiście, to była jej odpowiedź na zarzuty, że nie tylko Bill i Melinda nigdy nie szczepili swoich dzieci, ale również teraz sami się nie szczepią. Jennifer wyprzedziła więc też powstanie nowych teorii spiskowych, że po przyjęciu szczepionki nadal nosi maskę, czyli jakby się wcale nie zaszczepiła, tylko zrobiła to na pokaz.

Córka Gatesów podziękowała w swoim wpisie naukowcom, lekarzom i całemu personelowi medycznemu za walkę z pandemią. Zachęciła też gorąco wszystkich do zaszczepienia się, gdy tylko będzie to możliwe - „Zachęcam wszystkich, aby poczytali więcej o szczepionce i rozważyli zaszczepienie się dla siebie i swoich rodzin, kiedy będzie taka możliwość. Im więcej osób zostanie zaszczepionych, tym bezpieczniejsze będą nasze społeczności”.

Źródło: GeekWeek.pl/Instagram/Jennifer Gates / Fot. Instagram/Jennifer Gates

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama