Miliarderzy finansują Altos Labs. To projekt osiągnięcia nieśmiertelności

Mało znana firma Altos Labs ma wielkie cele. Do jej szeregów dołączają najwięksi naukowcy na świecie, a finansowanie pochodzi od najbogatszych ludzi, takich jak Jeff Bezos, Bill Gates czy Mark Zuckerberg.

Altos Labs pracuje nad technologią umożliwiającą programowanie ludzkich genów w taki sposób, by można było wydłużać nasze życie w nieskończoność. Brzmi to niewiarygodnie, ale za projektem kryją się najwięksi naukowcy. Mają oni na swoim koncie wiele sukcesów w tej materii i zamierzają w końcu coś z tym praktycznego zrobić.

Jednym z nich jest Juan Carlos Izpisúa Belmonte. Ten Hiszpan zasłyną na świecie ze stworzenia najbardziej zaawansowanego embriona będącego hybrydą człowieka i małpy. W zespole Altos Labs znajduje się też Shinya Yamanaka. Jest on laureatem nagrody Nobla z medycyny. Od wielu lat zajmuje się technologią odwrócenia starzenia w ludzkich komórkach.

Reklama

Altos Labs nie określiło, kiedy powstanie metoda pozwalająca znacząco wydłużać nasze życie, ale nie ma na świecie drugiej firmy, która zrzesza takie sławy rozwoju medycyny i jest finansowana przez najbogatszych ludzi świata. Takie połączenie musi zaowocować szybkim postępem w tej materii.

Niestety, firma nie ujawnia, na rozwoju jakich metod się skupia, ale patrząc na projekt przez pryzmat osób w nią zaangażowanych, możemy domyślać się, że jest to przedsięwzięcie na niespotykaną skalę. W grę mogą wchodzić zarówno prace nad telomerami, jak i wykorzystanie metod modyfikacji genów czy sięgnięcie po unikalne cechy odkrytych przez naukę stworzeń.

Po co miliarderom zabawa w Boga i osiągnięcie nieśmiertelności? Odpowiedź jest prozaiczna. Otóż posiadają oni pieniądze i władzę, ale nie mają najważniejszego, nieśmiertelności, która pozwoli im bez przeszkód dalej stawać się coraz to bardziej potężniejszymi, i przy tym korzystać ze swoich wpływów odmieniając oblicze ludzkości wedle swoich wizji.

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy