NASA dostarcza astronautom, za pomocą SpaceX, zapas konopi indyjskich

Elon Musk znany jest wszystkim ze swojego zamiłowania m.in. do marihuany, dlatego jego firma z przyjemnością realizuje misje dla amerykańskich firm, które specjalizują się w hodowli konopi indyjskich.

Nie, astronauci nie upalą się nią i nie odlecą jeszcze dalej w otchłań kosmosu. Marihuana dostarczana jest na Międzynarodową Stację Kosmiczną w celach stricte naukowych. Szczepki od czasu do czasu lecą w kosmos wraz z dziesiątkami innych eksperymentów kapsułą Dragon-2 od firmy SpaceX. Mieszkańcy kosmicznego domu niedawno otrzymali zadanie specjalne w postaci wyhodowania 480 szczepek przez ok. 30 dni w specjalnych inkubatorach.

Projekt był realizowany przez firmę Front Range Biosciences, która na co dzień zajmuje się rozwojem najnowszych technologii w rolnictwie. Inżynierowie chcą sprawdzić, czy w przestrzeni kosmicznej, w warunkach mikrograwitacji, można wyhodować legalną odmianę konopi, z której będzie można później uzyskać marihuanę o niskim poziomie THC. Przypomnijmy, że naukowcy wskazują octan witaminy E, używany jako dodatek do e-liquidów zawierających THC, jako głównego winowajce ostatnich głośnych przypadków nagłych śmierci wśród e-palaczy.

Reklama

Naukowcy na żywo obserwowali wzrost roślin i ekspresję genów bezpośrednio z University of Colorado w Boulder. Wszyscy mają nadzieję, że wystąpią mutacje i utrzymają się one po powrocie na Ziemię. Jeśli cały eksperyment przebiegnie zgodnie z planem, to przedstawiciele firmy zamierzają zaoferować swoim klientom nową, kosmiczną odmianę marihuany, a także wykorzystać ją na potrzeby powstania leków na różne choroby lub zastosować ją w przemyśle.

Źródło: GeekWeek.pl/NASA/Vice / Fot. MaxPixel/NASA

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy