Pierwsze w historii kolorowe obrazy rentgenowskie zadziwiają szczegółami [ZDJĘCIA]

Tak pięknie prezentują się pierwsze w historii obrazy rentgenowskie wnętrza ludzkiego ciała, które cechują się niedostępnymi dotąd rewelacyjnymi szczegółami. Co to dużo mówić, przyszłość jest już dziś!

Zespół z Nowej Zelandii zbudował aparat rentgenowski przyszłości, który bazuje na technologii obrazowania 3D opartej na systemie śledzenia cząstek opracowanym dla Wielkiego Zderzacza Hadronów (LHC) w CERN do wykrycia słynnego bozonu Higgsa.

Technologia Medipix tworzy kolorowe obrazy o niesamowitej jakości, dzięki śledzeniu i rejestrowaniu cząstek subatomowych. Na obrazach można zobaczyć najmniejsze detale, które są niezwykle ważne z punktu widzenia medycyny diagnostycznej.

Naukowcy z University of Canterbury chwalą się, że obecnie żadne inne urządzenie na świecie nie generuje tak idealnych obrazów. Na opublikowanym obrazie możemy zobaczyć wyraźnie zarysowaną granicę pomiędzy kością, mięśniami i chrząstkami, a przez to również rozmiar i położenie nowotworów złośliwych.

Reklama

Aparaty rentgenowskie przyszłości Medipix trafią na rynek niebawem za pośrednictwem firmy MARS Bioimaging, powiązanej z University of Canterbury i zespołami badawczymi z Nowej Zelandii.

Źródło: GeekWeek.pl/ / Fot. University of Canterbury

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy