Reklama

Pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce. Zarażony mężczyzna przybył z Niemiec

Odnotowano pierwsze zakażenie koronawirusem w Polsce. Informację taką podał dziś rano minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski, podczas konferencji prasowej. Mężczyzna leży już w szpitalu w Zielonej Górze.

„Pacjent zgłosił się do lekarza telefonicznie. Otrzymał informacje, żeby się skontaktować ze służbami sanitarnymi. Bardzo dziękuję służbom sanitarnym za sprawne działanie oraz wojewodzie za to, że jest odpowiednia karetka do przewozu osób. Pacjent został przewieziony do szpitala. Wszystkie osoby, które miały kontakt z tym pacjentem są objęte kwarantanna i są pod nadzorem służb sanitarnych” - powiedział prof. Łukasz Szumowski, minister zdrowia.

Minister zdrowia poinformował, że wyniki resort otrzymał w nocy. O zakażeniu zostali poinformowani premier i prezydent. „Tak jak obiecywaliśmy wielokrotnie, tylko gdy dostaniemy dodatni wynik testów, zostaną państwo poinformowani. To dzisiaj się stało. Dzisiaj dostaliśmy w nocy dodatni wyniki pierwszego pacjenta, który ma potwierdzone zachorowanie na koronawirusa w Polsce” - powiedział Szumowski.

Reklama

Mężczyzna przyjechał zainfekowany koronawirusem z Niemiec. Pacjent nie jest z grupy podwyższonego ryzyka, więc nie jest osobą starszą, które najczęściej ciężko przechodzą chorobę CoVID-19. Mieszkaniem województwa Lubuskiego czuje się dobrze, a wraz z nim kwarantannie została poddana mała grupa ludzi.

W Polsce jest to pierwszy wykryty przypadek wirusa SARS-CoV-2. W Niemczech odnotowano już 170 infekcji patogenem z chińskiego Wuhan i liczba chorych z każdym dniem rośnie. Pojawienie się wirusa w naszym kraju nie powinno dziwić. Była to kwestia czasu. W całej Europie każdego dnia notuje się dziesiątki nowych przypadków zainfekowania. Minister zdrowia apeluje o spokój i stosowanie się do zaleceń służb w kwestii dbania o higienę. Resort zdrowia zaleca, by często myć ręce, używając mydła i wody, a jeśli nie ma do nich dostępu, to płynów/żeli na bazie alkoholu (min. 60 procent).

Źródło: GeekWeek.pl/Ministerstwo Zdrowia / Fot. Pixabay

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy