Powstanie podskórny implant, który szybko wykryje CoVID-19 i inne choroby

Obecnie na całym świecie powstaje nowych kilkadziesiąt szczepionek i leków, które będą miały za zadanie walczyć z SARS-CoV-2. Niebawem możemy spodziewać się też implantów medycznych wszczepianych w dłonie.

Nie, to nie scenariusz do kolejnego filmu science-fiction. Hemp & Health, firma działająca na terenie naszego kraju, nawiązała współpracę z amerykańską firmą biotechnologiczną Alivecel. Razem zamierzają wprowadzić do świata medycyny specjalny implant, który będzie monitorował stan zdrowia pacjentów. Z informacji opublikowanych przez obie firmy dowiadujemy się, że urządzenie będzie wszczepiane podskórnie w dłoń, a dokładnie pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym.

Implant będzie urządzeniem elektronicznym, w którym znajdą się kolonie żywych komórek. Będą one obserwowane w celu pomiaru i wykrywania białek wytwarzanych przez wirusy CoVID/SARS/MERS, a także markerów glukozy, insuliny, nowotworów, zawału serca i innych. Monitorowanie „in vivo” będzie się odbywać w czasie rzeczywistym.

Reklama

Implanty będą mogły wykonywać testy RNA i DNA pod kątem wykrycia CoVID-19 i innych groźnych wirusów, niemal natychmiast i to bez przerwy, co oznacza, że mogą stać się sprawnym systemem ostrzegania przed ewentualną infekcją. Firmy mają ambitne plany szybkiego wprowadzenia go do masowego użytku na całym świecie.

Z powodu wciąż panującej pandemii i pojawiających się przesłanek świadczących o tym, że najgorsze dopiero przed nami, wiele krajów świata będzie zmuszonych zacząć wprowadzać selekcję osób, który już chorowały, chorują, lub jeszcze nie były zainfekowane. Tak naprawdę to już zaczyna mieć miejsce. Wszystko to będzie czynione po to, by społeczeństwo mogło zacząć normalnie funkcjonować.

Przedstawiciele firmy Alivecel i Hemp & Health uważają, że implant idealnie sprawdzi się w takiej sytuacji. Z jego pomocą będzie można w czasie rzeczywistym monitorować ludność, a w razie wykrycia nowej osoby zainfekowanej, szybko i skutecznie ją odizolować, by nie zdołała zainfekować innych. Dzięki temu implantowi, jego użytkownicy będą mogli bez przeszkód podróżować po świecie, robić zakupy w centrach handlowych, korzystać z komunikacji miejskiej i mieć świadomość, że nie stanowią zagrożenia dla innych.

Źródło: GeekWeek.pl/Hemp & Health/ / Fot. Hemp & Health

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy