Rok temu Bill Gates zapowiedział to, co właśnie dzieje się na naszych oczach

Miliarder powiedział, że osoby nieszczepione na CoVID-19 nie będą mogły normalnie funkcjonować w społeczeństwie, a rządy wprowadzą globalny system identyfikacji osób, które będą zaszczepione. Wówczas to było wyśmiewane. Teraz stało się rzeczywistością.

Już w maju 2020 roku, czyli wówczas, gdy w Polsce pandemia dopiero się rozkręcała, Bill Gates już znał przyszłość, która właśnie realizuje się na naszych oczach. Wielu ludzi wtedy kpiło z tego i uważało to za teorie spiskowe. Teraz już nikomu nie jest do śmiechu. Najlepsze wizje jednak Gates pozostawił na niedaleką przyszłość.

Ponad rok temu, miliarder powiedział, że powrót do normalności może nastąpić tylko i wyłącznie na drodze masowych i obowiązkowych szczepień. Tylko osoby zaszczepione będą mogły normalnie funkcjonować w społeczeństwie, bez obawy o rozprzestrzenianie choroby, a zwłaszcza, nie będą podlegały surowym restrykcjom, które już wprowadzane są w krajach Europy, a niebawem również pojawią się w Polsce.

Reklama

Bill Gates zapowiedział też stworzenie globalnego systemu identyfikacji osób, które będą zaszczepione. Wówczas nie było wiadomo, w jaki sposób ma odbywać się identyfikacja osób bezpiecznych, ale eksperci uważali, że może to następować za pomocą specjalnego certyfikatu, który znajdzie się w naszych smartfonach lub zostanie wprowadzony do naszego ciała wraz ze szczepionką.

Mówiono wtedy, że taki swoisty klucz będzie pozwalał na wejścia do centrów handlowych, kin, barów, restauracji czy klubów nocnych. Polski rząd już przygotowuje tego typu ograniczenia dla niezaszczepionych. Mają one wejść w życie w sierpniu. Wówczas spodziewana jest czwarta fala.

Jednak nie będzie to koniec ograniczeń dla ludzi niezaszczepionych. O wiele drastyczniejsze mają pojawić się jesienią, gdy pandemia zacznie zbierać większe żniwo, niż miało to miejsce od czasu jej powstania. Bill Gates wskazuje, że winne są tego rządy krajów świata, które nie zmuszają ludzi do szczepień. Obecnie na świecie niezaszczepionych jest 5,4 miliarda ludzi.

Bill Gates ponad rok temu zapowiedział również, że COVID-19 nie będzie ostatnią pandemią. Miliarder spodziewa się wybuchu kolejnej, i to dużo groźniejszej. „Pandemie należeć będą do nowej normalności, na tej samej zasadzie jak trzęsienia ziemi, tornada czy zmiany klimatyczne.” - powiedział Bill Gates w wywiadzie dla niemieckiego dziennika Sueddeutsche Zeitung.

Źródło: GeekWeek.pl/CNN/BBC / Fot. Pexels

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy