Reklama

Pogoda na święta Bożego Narodzenia 2022. To już pewne - śniegu nie będzie

Ostatnie dni upływają pod znakiem gołoledzi i urazów spowodowanych poślizgami. Ale wydaje się, że po okresie mrozów i opadów śniegu przyszedł czas na wzrost temperatury i odwilż. Czy taka pogoda utrzyma się w święta?

Pogoda przed świętami

Po okresie ochłodzenia, w okresie przedświątecznym w dniach 21-23 grudnia temperatura będzie rosła niemal w całym kraju. Jedynie w Tatrach nastąpi niewielki spadek. Według IMGW termometry w środę wskażą od 2 stopni C przy wschodniej granicy Polski do 3-4 stopni na zachodzie. Podobne wartości temperatury utrzymają się w czwartek, w piątek natomiast nastąpi wzrost od 4-5 st. C na wschodzie do 8 st. C na zachodzie. Poprzednie prognozy IMGW podawały wzrost temperatury nawet do 10-11 stopni w piątek.

W środę (21 grudnia) niemal w całej Polsce pogoda pochmurna i deszczowa jedynie na południowym wschodzie mogą wystąpić przejaśnienia. 

Reklama

W czwartek chmury będą pokrywały niebo nad całym krajem, ale opady wystąpią przede wszystkim na wschodzie. W sobotę pochmurno i deszczowo w całym kraju.

Jaka pogoda w Wigilię i Święta Bożego Narodzenia?

W Wigilię (24 grudnia) oraz pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia (25 grudnia) termometry mogą pokazać od 8 do 11 stopni. Wyższych wartości powinniśmy się spodziewać w południowo zachodniej części kraju. Jedynie w Tatrach i na Suwalszczyźnie będzie chłodniej. W drugi dzień Świąt, 26 grudnia może nastąpić niewielki spadek temperatury od 3 stopni na wschodzie kraju do 5-7 na zachodzie. Lokalnie w Tatrach mróz 0 stopni, a w Suwałkach 2 stopnie.

W całym okresie nad Polską pogoda pochmurna i deszczowa, lokalnie na północy deszcz ze śniegiem i śnieg. 26 grudnia na południowym wschodzie bez deszczu.

Przeczytaj także: Narzekasz na śnieg i mróz? To nic przy zimie stulecia z 1978 roku

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pogoda na święta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy