Amerykańscy żołnierze testują technologię do komunikacji telepatycznej

Większość rzeczy, z których korzystacie na co dzień powstało z myślą o działaniach militarnych. Teraz armia USA sięga dalej w przyszłość i chce stworzyć dla ludzkości system komunikacji telepatycznej.

DARPA prowadzi eksperymenty z technologią, która pozwoli odmienić nie do poznania na lepsze możliwości globalnej komunikacji pomiędzy żołnierzami, a w przyszłości również pomiędzy cywilami. Chociaż o komunikacji telepatycznej słyszał każdy z nas, to jednak do tej pory była to tylko fikcja naukowa. Teraz powoli się to zmienia, a to dzięki najnowszym zdobyczom technologii.

Przedstawiciele Pentagonu uważają, że ludzkość dysponuje już tak zaawansowanymi technologiami: jak sieć 5G, proste interfejsy mózg-komputer czy gogle rozszerzonej rzeczywistości, że w końcu można telepatię wcielić w realne życie i zacząć na poważnie korzystać z jej dobrodziejstw.

Reklama

Inżynierowie DARPA testują specjalne urządzenia od kilku amerykańskich firm, które czytają fale mózgowe jednej osoby, dekodują je i analizują w czasie rzeczywistym za pomocą sztucznej inteligencji, a później przekazują gotowe informacje drugiej osobie. Wymiana informacji w ten sposób na dowolną odległość, za pomocą sieci 5G czy kosmicznego Internetu, stwarza niesamowite możliwości na polach walki.

Oczywiście, w pełni funkcjonalne urządzenia pojawią się nie prędzej, niż za dekadę, ale już teraz inżynierowie z DARPA chwalą się, że bez problemu żołnierze mogą wymieniać proste informacje, które w praktyczny sposób prezentowane są później np. na goglach rozszerzonej rzeczywistości. Dzięki temu wszyscy członkowie oddziału dokładnie wiedzą, gdzie znajdują się koledzy i co planują.

Bardzo ważnym aspektem takiej futurystycznej komunikacji jest możliwość dodatkowego szyfrowania wymienianych danych, dzięki czemu nawet jeśli wróg przejmie takie informacje, to nie będzie miał możliwości praktycznego ich wykorzystania dla swoich żołnierzy na polu walki.

Co ciekawe, DARPA wspierana jest w realizacji swojego projektu przez m.in. Elona Muska i jego zespół wybitnych naukowców z firmy Neuralink. Szef SpaceX pracuje nad interfejsem mózg-komputer, który umożliwi połączenie naszych mózgów z robotami i globalną siecią.

Źródło: GeekWeek.pl/DARPA / Fot. DARPA/Pexels

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy