Gigantyczna eksplozja w Ukrainie. Rosjanin przyłapany na gorącym uczynku

Rosjanie zaciekle atakują Awdijiwkę na wschodzie Ukrainy, ale ich wysiłki spełzają na niczym. Najnowszy film pokazuje szczyt desperacji i barbarzyństwo rosyjskich agresorów.

Rosjanie zaciekle atakują Awdijiwkę na wschodzie Ukrainy, ale ich wysiłki spełzają na niczym. Najnowszy film pokazuje szczyt desperacji i barbarzyństwo rosyjskich agresorów.
Gigantyczna eksplozja rosyjskiego pojazdu kamikadze w Ukrainie /123RF/PICSEL

Rosjanie dokonali niczym nieprowokowanej agresji na Ukrainę. Każdego dnia zabijają cywilów i ukraińskich żołnierzy, którzy bohatersko bronią swojej suwerennej i wolnej ojczyny. W sieci właśnie pojawił się najnowszy materiał filmowy z okolic Awdijiwki, leżącej w obwodzie donieckim, gdzie od ponad miesiąca przebiega największa w ostatnim roku rosyjska ofensywa.

Dobitnie pokazuje on, jak bezwzględni są agresorzy. Na filmie ukazano bowiem moment ucieczki rosyjskiego okupanta z pokładu transportera opancerzonego MT-LB, który został załadowany aż dwiema tonami materiałów wybuchowych. Pojazd był kierowany na pozycje żołnierzy Sił Zbrojnych Ukrainy. Rosjanin nie wytrzymał napięcia i wyskoczył z pojazdu, by uciec i ukryć się w bezpiecznym miejscu.

Reklama

Rosjanie wysłali wybuchowy pojazd kamikadze na Ukraińców

Pojazd został nakierowany na cel i gdy dowódcy myśleli, że jego misja się powiedzie, bardzo się zdziwili, gdy zdążył przejechać zaledwie kilkadziesiąt metrów i w spektakularny sposób eksplodował na minie. Na szczęście stało się to daleko od ukraińskich pozycji, dlatego cały wysiłek poszedł na marne.

Co ciekawe, ukraiński operator drona cały czas obserwował rosyjskiego żołnierza. Po opuszczeniu transportera ukrył się on w jednym z wraków innych rosyjskich pojazdów, które wcześniej eksplodowały na minach w okolicach Awdijiwki. Rosjanin, chociaż uszedł z życiem, to jednak niedługo później stał się celem ukraińskiego drona kamikadze i został na zawsze wyeliminowany z frontu.

Rosyjska desperacja pod Awdijiwką. To drugi Bachmut

Rosjanie od jakiegoś czasu załadowują po brzegi materiałami wybuchowymi swoje pojazdy i wysyłają je z misjami kamikadze na pozycje ukraińskie. Takie akcje w większości przypadków kończą się niepowodzeniem, ponieważ większość rosyjskich pojazdów jest bezustannie monitorowana przez ukraińskie drony i w porę neutralizowana za pomocą zrzucanych granatów czy ręcznych wyrzutni pocisków.

Dowództwo Sił Zbrojnych Ukrainy poinformowało, że rosyjska armia straciła w Awdijiwce już grubo ponad 15 tysięcy żołnierzy. Obecnie każdego dnia na tym odcinku frontu eliminuje się ok. 1000 rosyjskich żołnierzy. Pomimo ogromnych strat, Rosjanie nie wydają się zmieniać taktyki i dalej urządzają sobie mięsne szturmy. Eksperci przewidują, że Rosjanom może się udać do końca roku przejąć Awdijiwkę, jak to sobie pierwotnie założyli. Straty będą ogromne, ale dla Putina ludzie to przecież "materiał" odnawialny.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy