Niecodzienny wypadek we Wrocławiu. Ford zderzył się z moździerzem

Dziś po godzinie 8:00 we Wrocławiu doszło do zadziwiającego wypadku. W niewielkiego Forda uderzył ważący kilkadziesiąt ton moździerz na podwoziu transpoetera Rosomak. Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia.Jak podają lokalne media, do wypadku doszło na ulicy Marii Curie-Skłodowskiej na wysokości skrzyżowania z ulicą Chałubińskiego. Wojskowy pojazd uderzył w bok Forda. Z miejsca wypadku od razu zaczęły napływać zdjęcia.

Według ustaleń mediów wojskowy pojazd należy do 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej z Wędrzyna. Po przybyciu służb medycznych kobieta kierująca Fordem została przebadania i skierowana do szpitala na dalszą diagnostykę. Obecnie policja i wojsko wspólnie ustalają przyczyny wypadku.

Moździerz Rak brał udział w wypadku

Kobieta kierująca Fordem na pewno na długo będzie pamiętać spotkanie trzeciego stopnia z wojskowym pojazdem. Jej samochód "pochwycił" Rak, czyli moździerz samobieżny na bazie sławetnego transportera Rosomak. Na zdjęciach zdradza go wieża ze 120-mm działem MAHSW, które jak twierdzi producent, ma donośność 15 kilometrów.

Reklama

M120 Rak to w polskim wojsku mobilny wóz wsparcia ogniowego. To mniejszy brat sławetnej armatohaubicy AHS Krab, którego zadaniem jest wykorzystanie swojej mobilności, aby dotrzymać tempa podczas ataku, bądź szybko przemieszczać się podczas obrony. Do tego służy mu platforma Rosomaka, która może rozpędzić się do 100 km\h.

Rak to jedna z broni, którą Polska zapowiedziała wysłać Ukrainie. Na początku kwietnia polski rząd przekazał, że Kijów otrzyma od nas trzy kompanijne moduły ogniowe Rak, czyli 24 maszyny. Tak przejdą swój chrzest bojowy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wrocław | wypadek | rosomak | KTO Rosomak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy