Nowoczesne myśliwce F-35 pierwszy raz wzięły udział w walce

Najnowocześniejsze i najbardziej zaawansowane na świecie myśliwce wielozadaniowe F-35 Lightning II, pierwszy raz w historii wzięły udział w walce powietrznej z wrogiem i zniszczyły cele naziemne.

Izraelska armia poinformowała, że należące do niej najbardziej zaawansowane na świecie myśliwce F-35 pierwszy raz wzięły udział w walce powietrznej. Armia nie zdradziła, jakie cele zniszczyły myśliwce wielozadaniowe piątej generacji, zaprojektowane i zbudowane przez amerykański koncern zbrojeniowy Lockheed Martin.

Nieoficjalnie mówi się jednak o użyciu ich kilka dni temu na terenie Syrii, gdzie stacjonują antyizraelskie bojówki Iranu. Misja samolotów przebiegła bez zakłóceń, a wyznaczone zadania zostały zrealizowane perfekcyjnie.

Izrael zamówił w sumie 50 sztuk F-35 Lightning II, ale w tej chwili dysponuje mniej niż dziesięcioma sztukami.

Reklama

Najnowocześniejsze na świecie myśliwce wielozadaniowe zostały zakupione przez izraelską armię z uwagi na zagrożenie ze strony Iranu.

Ostatnimi czasy coraz częściej mówi się o nadchodzącym ataku prewencyjnym Izraela na Iran. Wówczas armia wykorzysta olbrzymie możliwości zarówno myśliwców F-35 Lightning II, w różnych wersjach, jak i starszych F-16.

Źródło: GeekWeek.pl/CNN / Fot. USAF

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama