Reklama

Żołnierze USA testują kamizelki kuloodporne wykonane z nici pająków GMO

Chociaż technologia wytwarzania niezwykle wytrzymałych nici z pomocą zmodyfikowanych genetycznie pająków znana jest od kilku lat, dopiero teraz zrobiono z niej użytek.

Pentagon wyposażył w kamizeli kuloodporne przyszłości żołnierzy piechoty morskiej, którzy odbywają służbę w Iraku i Afganistanie. Przez kilka miesięcy będą oni testowali je pod kątem codziennego komfortu związanego z ich użytkowaniem, a przede wszystkim bezpieczeństwem.

W kamizelkach zastosowano wzmocnienia tkaniną o nazwie Dragon Silk, która powstała ze specjalne wytworzonych pajęczych nici. Jedwabniki zostały wcześniej odpowiednio zmodyfikowane genetycznie, aby produkowana przez nich nić charakteryzowała się niezwykłą wytrzymałością oraz jednocześnie była jak najbardziej elastyczna i lekka.

Reklama

Firma Kraig Biocraft Laboratories poinformowała, że jedwabniki GMO są w stanie wyprodukować 150 tysięcy ton Dragon Silka rocznie, dzięki temu będzie można na masową skalę produkować odzież ochronną przyszłości dla żołnierzy USA. Inżynierowie zapewniają, że nowy pancerz jest nie tylko lżejszy od zwykłych kamizelek i wytrzymalszy od stali (również od kevlarowych), ale jest tak wygodny, że żołnierze nie będą chcieli go zdejmować.

Jeśli testy przebiegną pomyślnie, a wszystko na to wskazuje, to za 2 lata amerykańscy wojacy będą dysponowali najbardziej zaawansowaną ochroną na świecie. I pomyśleć, że to wszystko dzięki Matce Naturze i potędze inżynierii genetycznej.

Źródło: GeekWeek.pl/ / Fot. Kraig Biocraft Laboratories

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy