Aplikacja Duolingo Math. Zielona sowa zostanie twoją nauczycielką matmy

Kojarzycie Duolingo? Od lat, a dokładniej od 2011 roku serwis i aplikacja z charakterystyczną, charyzmatyczną zieloną sową towarzyszą nam w nauce języków obcych. Duolingo jest darmowe, proste w obsłudze, a użytkownicy mogą uczyć się ponad 40 języków poprzez krótkie lekcje. Twórcy serwisu wpadli na kolejny pomysł, jak ułatwić nam naukę, tym razem innej dziedziny - matematyki. Nadchodzi Duolingo Math!

Twórcy Duolingo przeprowadzili badanie dotyczące lęku przed matematyką. Okazało się, że aż 93 procent dorosłych w Stanach Zjednoczonych doświadczyło tego uczucia. Około połowy uczniów szkół średnich odczuwa natomiast "bardzo wysoki lęk" przed tym przedmiotem. Nie ma więc co ukrywać, że problem istnieje i trzeba sobie z nim poradzić. Odpowiedzią na to może być Duolingo Math. Najnowsza aplikacja ma na celu uczynienie matematyki przystępną i przyjemną dla każdego.

O nowym oprogramowaniu możemy przeczytać w poście na Twitterze.

Aplikacja Duolingo Math. Nauczymy się z nią ułamków, ale i matematyki mentalnej

W aplikacji znajdziemy dwa główne elementy: program nauczania matematyki na poziomie podstawowym, który dotyczy tematów, jakie poruszane są w szkołach i kurs "treningu mózgu", skierowany do dorosłych, z bardziej zaawansowanymi elementami, koncentrujący się na poprawie umiejętności matematyki mentalnej. Pierwszy obejmuje między innymi takie tematy jak mnożenie, dzielenie, ułamki, geometrię i pomiary. W sekcji treningu mózgu znajdziemy podobne tematy, jednak z trudniejszymi ćwiczeniami. Twórcy mają nadzieję, że Duolingo pomoże ludziom nauczyć się praktycznych umiejętności, takich jak konwersja uncji na gramy.

Reklama

Aplikacja Duolingo Math jest darmowa, jednak aktualnie zainstalujemy ją jedynie na urządzeniach firmy Apple, czyli iPhone'ach, iPadach i niektórych iPodach Touch. Dostępna jest także tylko w języku angielskim. Twórcy nie ujawnili jeszcze, kiedy apka pojawi się na urządzeniach z Androidem, jednak z całą pewnością można się tego spodziewać.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Duolingo | matematyka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy