Dzięki Gorilla Glass 6 smartfony wytrzmywać mają nawet 15 upadków

Jak wynika z badań, telefon upuszczamy średnio 7 razy do roku, a ponad 50% tego typu przypadków dotyczy upadków z wysokości do jednego metra. Firma Corning postanowiła lepiej zabezpieczyć nas przed takimi sytuacjami.

Corning to największy i najpopularniejszy producent szkła ochronnego stosowanego w smartfonach, który zyskał rozgłos wraz z debiutem pierwszego iPhone’a w 2007 roku. To właśnie wyświetlacz tego przełomowego urządzenia zabezpieczony był szkłem Gorilla Glass pierwszej generacji. Do dziś technologia ta wykorzystana została w przeszło 6 mld urządzeń (głównie smartfonów) od ponad 45 producentów.

Właśnie doczekaliśmy się oficjalnej zapowiedzi Gorilla Glass 6, które wedle zapewnień producenta jest w stanie przetrwać nawet 15 upadków z wysokości 1 metra na twardą nieregularną powierzchnię (np. chodnik).Twórcy chwalą się, że jest to dwukrotnie lepszy wynik niż jest w stanie wytrzymać poprzednik, czyli Gorilla Glass 5, a konkurenci korzystający z ……. polegają już przy pierwszej próbie. Udało się to osiągnąć dzięki zastosowaniu nowego składu, który wzmocniono chemicznie, by uzyskać znacząco wyższy poziom kompresji. To pozwoliło uzyskać szkło, które jest dużo bardziej wytrzymałe na uszkodzenia. 

Reklama

Nie da się ukryć, że coraz bardziej polegamy na naszych smartfonach, które prócz tradycyjnego telefonu zastępują nam również komputery. Z tego też powodu zdecydowanie częściej po nie sięgamy, co też zwiększa ryzyko upadku i stłuczenia ekranu (lub tylnego panelu, ponieważ „plecki” wykonane ze szkła są obecnie bardzo modne). Nie pomagają też „bezramkowe” konstrukcje nowoczesnych modeli, ponieważ niemal całą powierzchnię frontu stanowi wyświetlacz, a ramki są niezwykle cienkie. Mocniejsze szkło może więc stanowić rozwiązanie tego problemu. Szkoda jednak, że Corning nie wspomina nic o zwiększonej odporności na zarysowania, ponieważ ten aspekt mocno dawał się we znaki w Gorilla Glass 5 i zdaje się, że tu będzie podobnie (już Gorilla Glass 3 zdecydowanie lepiej chroniło przed rysami).

Partnerzy producenta sprawdzają już nowe szkło i pierwsze produkty, który zrobią z niego użytek, trafić mają na rynek za kilka miesięcy.

Źródło: GeekWeek.pl/Corning

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy