Holograficzny smartfon RED Hydrogen One doczeka się stereoskopowej kamery

Producent dużo nam naobiecywał przed premierą przełomowego smartfona, a później kazał na niego długo czekać. Na szczęście urządzenie w końcu trafiło na półki sklepowe, a teraz doczeka się pierwszego dodatku.

Bo choć RED Hydrogen One sam w sobie jest już bardzo solidnym smartfonem, wyposażonym w 5.7-calowy panel IPS o rozdzielczości 1440 x 2560 pikseli i proporcjach 16:9 ratio (zagęszczenie pikseli na poziomie 515 ppi) chroniony przez Corning Gorilla Glass, ośmiordzeniowy układ Qualcomm Snapdragon 835 z grafiką Adreno 540 oraz 256 GB pamięci wewnętrznej i 6 GB RAM (model Titanium) lub 128 GB pamięci na dane i 6 GB RAMu (model Aluminum), to jego najpotężniejszą bronią miały być holograficzny wyświetlacz i modułowa budowa.

Do tej pory mogliśmy kompletnie zapomnieć o tym ostatnim, ale to się właśnie zmienia, bo RED testuje rozwiązanie o nazwie Lithium. Jest to o stereoskopowa kamera z dwoma sensorami i zmiennoogniskowymi obiektywami, która wymagać będzie od użytkownika sporo wiedzy i umiejętności, bo mówimy tu o zaawansowanym sprzęcie dla początkujących filmowców.

Reklama

Całość nie jest może tak duża jak profesjonalne rozwiązania, ale i tak trzeba nastawić się na sporo dźwigania i dodatkowych pokrowców, bo obecny prototyp kamery waży niemal 3 kg (i nie wiadomo, czy uda się zmniejszyć tę wartość). Smartfon RED Hydrogen One służy tu za wyświetlacz, a to za sprawą swojego panelu H4V (Holographic 4-View), który umożliwia podgląd nakręconych materiałów 3D.

Wszystko to sprawia, że Lithium jest w stanie w czasie rzeczywistym pomóc debiutującym reżyserom w odpowiednim ustawieniu sceny i innych parametrów. Niestety, jak RED zdążyło nas już przyzwyczaić, nie znamy żadnej konkretnej daty premiery i jedyne na co mogliśmy liczyć to “później w tym roku”. Podobnie wygląda kwestia ceny i konkretów zastosowanych sensorów, ale jedno jest pewne - półprofesjonalny sprzęt z pewnością nie będzie tani, szczególnie że skierowany jest do dość wąskiego grona odbiorców.

Źródło: GeekWeek.pl/phonearena

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama