Huawei patentuje składany smartfon w stylu Galaxy Z Flip od Samsunga

Jak sugerują najnowsze doniesienia, chiński producent pracuje właśnie nad nowym składanym smartfonem, który będzie mocno różnił się od pierwszego takiego urządzenia w ofercie firmy, czyli Mate X.

W sieci pojawiły się wnioski patentowe złożone przez Huawei, z których dowiadujemy się, że producent porzucił design smartfona otwieranego i składanego jak książka i zamiast tego pójdzie drogą obraną przez konkurencyjnego Samsunga, a konkretniej jego Galaxy X Flip. Co ciekawe, patent został złożony w chińskim urzędzie patentowym  już w sierpniu ubiegłego roku, ale dopiero teraz został zaakceptowany. Oznacza to, że już niebawem możemy zobaczyć na rynku smartfon od Huawei przypominający oldschoolowe telefony z klapką, tyle że ze składanym elastycznym wyświetlaczem. 

Reklama

Na załączonym zdjęciu można zobaczyć dość typowy współcześnie pionowy zestaw aparatów, a tylny panel kryć ma również dodatkowy ekran, przydatny po złożeniu smartfona i schowaniu tego elastycznego. Z przodu znaleźć mają się zaś niewielki notch na kamerkę przednią oraz zestaw niezbędnych sensorów. Jak już wspominaliśmy smartfon składać będzie się jak popularne kiedyś telefony z klapką, a po złożeniu dostaniemy niewielkie kwadratowe urządzenie, które łatwiej zmieścić w kieszeni (nie bez znaczenia jest też, że składamy krótszą część wyświetlacza, bo jak wiemy z poprzednich składanych urządzeń, te są bardzo podatne na uszkodzenia).

Branżowe źródła wierzą, że Huawei w pocie czoła pracuje nad tym smartfonem, a co więcej ten trafić ma na rynek jeszcze w tym roku i to w bardzo agresywnej cenie, która ma zachęcić klientów do wypróbowania technologii składanych elastycznych wyświetlaczy i pokonać konkurencję. Głównie Galaxy Z Flip od Samsunga, bo warto tu wspomnieć, że Huawei kupiło nawet stosowne szkło UTG (ultra-thin glass), identyczne jak stosowane u rywala. Poza tym, koncern złożył też wniosek o zastrzeżenie nazwy Mate V i choć nie ma pewności, że chodzi tu właśnie o składany model, to wiele wskazuje na to, że tak będzie, bo nazwa nie pasuje do żadnej innej serii Huawei. Nie pozostaje nam więc nic innego, jak tylko czekać na kolejne doniesienia albo oficjalną zapowiedź.

Źródło: GeekWeek.pl/mymobileindia/Fot. TigerMobiles

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy