Huawei śmieje się z Google. System HongMeng jest szybszy od Androida

Wszyscy wiemy już, że w obliczu sankcji amerykańskich na chiński Huawei, które skutkują zakazem stosowania w smartfonach Androida, koncern ten od jakiegoś czasu pracuje nad swoim systemem na urządzenia mobilne.

Pierwsze pogłoski mówiły, że system będzie gotowy jesienią bieżącego roku, ale teraz okazuje się, że prace nad nim tak mocno przyspieszyły, zapewne przy wsparciu finansowanym rządu, że może on zostać pierwszy raz pokazany już pomiędzy 9 a 11 lipca na konferencji technologicznej, która będzie miała miejsce w mieście Dongguan w Chinach.

Ren Zhengfei, CEO firmy Huawei ujawnił, że system tworzony przez jego inżynierów jest znacznie szybszy nie tylko od iOS, ale również Androida i jest pewien, że przypadnie do gustu użytkownikom urządzeń mobilnych, a nawet pokusił się o stwierdzenie, że HongMeng może zawojować świat i przebić swoją popularnością system Apple i Google.

Reklama

System jest obecnie testowany na najnowszych urządzeniach z serii Mate 30. Zhengfei dodał, że jego oprogramowanie może z powodzeniem funkcjonować zarówno na smartfonach, jak i urządzeniach Internetu Rzeczy, w samochodach, tabletach, switchach, routerach, laptopach, komputerach stacjonarnych i centrach danych. Oznacza to, że HongMeng ma być znacznie elastyczniejszy i praktyczniejszy od Androida i iOS.

Jak będzie w rzeczywistości, zobaczymy już za kilka dni. Przy okazji tematu o Androidzie warto wspomnieć, że Google najwyraźniej dostrzega nadchodzące zagrożenie ze strony Chin i przyspiesza swoje prace nad następcą Androida, a mianowicie Fuchsia OS. Kilka dni temu pojawiła się bowiem informacja o oficjalnym zarejestrowaniu domeny Fuchsia.dev i o zaoferowaniu nowej strony wsparcia dla deweloperów.

Źródło: GeekWeek.pl/Huawei / Fot. Huawei

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy