Jak sprawdzić swój numer telefonu? Kody w Plus, Orange, Play, T-Mobile

Jak sprawdzić swój numer telefonu? Jednym z łatwiejszych sposobów jest zadzwonienie do kogoś i odczytanie numeru z ekranu. Ale to nie zawsze jest możliwe. Na szczęście operatorzy komórkowi udostępniają specjalne kody, dzięki którym można sprawdzić numer. Co ciekawe, nie jest to jedyny sposób...

  • Po zmianie numeru, przez jakiś czas można mieć trudności z jego zapamiętaniem. Wówczas przydatna okazuje się opcja jego sprawdzenia za pomocą kodu. 
  • W telefonach z systemem Android i iOS można sprawdzić swój numer w ustawieniach.

Jak sprawdzić swój numer telefonu? Ważny kod i zielona słuchawka

Jednym z najprostszych sposobów, aby sprawdzić swój numer telefonu, jest wpisanie specjalnego kodu USSD. Wywołanie tego rodzaju polecenia umożliwia bezpośredni kontakt z operatorem. W zależności od rodzaju kodu USSD można nie tylko sprawdzić swój numer telefonu, ale również doładować konto, odczytać jego saldo czy zarządzać pocztą głosową. 

Reklama

Lista dostępnych kodów USSD jest zwykle dostępna na stronie operatora komórkowego. 

Jak sprawdzić swój numer telefonu za pomocą specjalnych kodów USSD? Wystarczy wpisać odpowiedni ciąg cyfr pomiędzy “*", a “#", po czym wybrać zieloną słuchawkę. Oto kody poszczególnych operatorów, dzięki którym sprawdzisz swój numer: 

  • Plus, Plush: *132# 
  • Orange: *555 (należy wpisać kod bez kratki, po czym zadzwonić i wybrać “2" - wtedy automat podyktuje numer). 
  • Play: *121# 
  • T-Mobile, Heyah, TuBiedronka: *100# 
  • a2mobile: *101#
  • nju mobile: *630

Po otrzymaniu swojego numeru telefonu warto go sobie gdzieś zapisać. Zwykle po pewnym czasie udaje się go zapamiętać i wówczas każdorazowe sprawdzanie numeru za pomocą kodu nie jest konieczne.

Jak sprawdzić numer telefonu w ustawieniach smartfona?

smartfonach z systemem Android i iOS swój numer telefonu można sprawdzić w ustawieniach. W obydwu przypadkach wystarczy znaleźć ikonkę z kołem zębatym. Potem należy przejść do informacji o urządzeniu/SIM/telefonie (na Androidzie) bądź do ustawień ogólnych i informacji o telefonie (na iOS).  

Warto wspomnieć, że czasem operatorzy dodają nasz numer telefonu w książce adresowej. Wówczas należy do niej przejść i odnaleźć odpowiednią opcję pod nazwą "Mój numer", "Ja" lub podobną. Jeżeli go tam nie ma, wtedy dobrze jest go sobie zapisać (po uprzednim sprawdzeniu za pomocą innego sposobu).

Czytaj też:

Abonament RTV od smartfonów i tabletów? Wiemy, czy wejdzie w życie!

Startuje 8. edycja konkursu filmowego dla młodzieży: #63sekundy

Jeden prosty trik sprawi, że twój telefon z Androidem sprawi wrażenie szybszego

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: numer telefonu | smartfon | iOS | Android
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama