Reklama

Jaki smartfon dla seniora jest najlepszy? 5 modeli, na które warto zwrócić uwagę

Seniorzy często nie nadążają za nowinkami technologicznymi. W jakim smartfon wyposażyć naszych dziadków czy rodziców? Oto najpopularniejsze smartfony dla seniorów, które pozwolą im na komunikowanie się z resztą rodziny.

Po co seniorom smartfon?

Oczywiście dużo prościej byłoby kupić starszej osobie klasyczny telefon klawiszowy. Sprawdzone modele myPhone’a i Maxcoma możemy dostać w cenie około 100 zł. 

Jednak smartfony są zaopatrzone w funkcje, z których korzystać mogą nie tylko młodzi. Są wyposażone w lepsze aparaty, co pozwoli uwiecznić chwile z rodziną. Z kolei połączenia wideo pomagają w utrzymaniu kontaktu z najbliższymi, nawet gdy mieszkają daleko.

Jaki jest najlepszy smartfon dla seniora?

Najpierw trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, co jest najważniejsze w smartfonie dla seniora? Oczywiście od razu nasuwa się nam tutaj łatwość obsługi, wielkość liter i ogólna głośność. 

Reklama

Dobrze, by jeszcze miał nieco pamięci na zdjęcia lub możliwość jej rozbudowy o kartę SD i mocną baterię. Najnowsze smartfony kierowane są do globalnego klienta, więc nauka obsługi będzie w nich przebiegać bardzo podobnie. Jeżeli już mielibyśmy wskazać, to lepiej w tym przypadku wybrać urządzenie z Androidem ze względu na wysokie ceny urządzeń Apple.

Prosty w obsłudze smartfon dla seniora charakteryzuje się przejrzystym interfejsem, wielkimi literami oraz dużym rozmiarem wyświetlacza. Dlatego też polecamy wybrać urządzenie, którego ekran ma przynajmniej 6,5 cala przekątnej. Z tym akurat nie powinno być problemu, gdyż najnowsze smartfony mają mniej więcej takie rozmiary.

Kluczowym kryterium powinna być tu też cena. Nie ma sensu wydawać kroci na flagowca, gdyż wiele z jego funkcji nie zostanie wykorzystana, a w razie usterki naprawa może okazać się bardzo kosztowa. Zalecalibyśmy zatem bardziej budżetowe opcje.

Xiaomi Redmi 9A dla seniora

Już dawno skończyły się czasy, w których można było powiedzieć, że jak coś zostało wyprodukowane w Chinach to na pewno jest dziadostwem i szybko się zepsuje. Doskonałym tego przykładem są smartfony Xiaomi, które Polakom szczególnie przypadły do gustu. Jako smartfon dla seniora świetnie sprawdziłby się model Redmi 9A, oferujący świetny stosunek jakości do ceny. Urządzenie możemy dostać nawet za mniej niż 400 zł. To niezwykle mało za mocną baterię 5000 mAh, 32 GB pamięci wbudowanej i przyzwoity aparat.

Xiaomi Redmi 9C NFC dla seniora

Xiaomi Redmi 9C NFC to świetny smartfon dla seniorów, których interesuje nieco więcej niż wysyłanie wiadomości i odbieranie połączeń. Dzięki modułowi NFC urządzenie może posłużyć za wygodną kartę płatniczą. Na szybkie zakupy nie będzie już potrzeby zabierać portfela lub torebki. W wersji pamięciowej 2GB + 32GB można telefon kupić już za 460 zł.

Smartfon Motorola Moto G9 Power dla seniora


Seniorzy często nie zwracają uwagi na poziom naładowania baterii, szczególnie jeśli mowa o ich pierwszym smartfonie. Najczęściej są oni przyzwyczajeni do starszych telefonów klawiszowych, które na jednym ładowaniu potrafiły wytrzymać ponad tydzień. Dlatego też dobry smartfon dla seniora, to taki, który ma mocną baterię. Obecnym standardem jest implementowanie akumulatora o pojemności 4000-4500 mAh. W przypadku Motoroli Moto G9 Power mamy do czynienia z baterią aż 6000 mAh. Taki zapas z pewnością zmniejszy ryzyko tego, że urządzenie rozładuje się w środku dnia. Do tego zostało wyposażone w naprawdę ciekawą konfigurację aparatów z matrycą 64 MP na czele. Mamy tu też 128 GB pamięci dla użytkownika na nagrania, zdjęcia i aplikacje. Cena Moto G9 Power wynosi 769 zł.

Samsung Galaxy Xcover 4 dla seniora


Dla osób z problemami z chwytem lub po prostu nieuważnych warto kupić smartfon, który będzie odporny na wszelkie upadki. W takim wypadku warto zwrócić uwagę na urządzenia specjalnie wzmocnione pod tym kątem. 

Jednym z najlepszych wyborów byłby tutaj smartfon Samsung Galaxy Xcover 4, który jest kompaktowy i niezwykle wytrzymało. Można go kupić już za 999 zł.

myPhone Hammer Energy 2

Prawie tysiąc złotych za Samsunga dla seniora to nieco wysoka cena. Nie trzeba się aż tak wykosztowywać, by sprawić rodzicom lub dziadkom wytrzymały smartfon. W niższej cenie, bo już 699 zł możemy kupić urządzenie polskiego producenta. 

myPhone Hammer Energy 2 byłby nawet lepszym wyborem dla seniora ze względu na większy rozmiar niż Xcover 4. 


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy