Netflix na urządzeniach mobilnych ze wsparciem dla technologii haptycznej

Wygląda na to, że popularna na całym świecie platforma streamingowa chce znacznie poprawić doświadczenia płynące z oglądania filmów i seriali na urządzeniach mobilnych, korzystając z rozwiązań znanych w gamingu.

Technologia haptyczna, czyli wykorzystująca mechaniczne komunikowanie się z użytkownikami poprzez zmysł dotyku przy użyciu zmieniających się sił, wibracji czy ruchów, obecna jest w grach wideo już od wielu lat. I chyba każdy kojarzy to typowe dla padów wibrowanie, które deweloperzy wykorzystują, by podkreślić eksplozje, strzelaniny czy akcje o dużej intensywności. Co ciekawe, tym razem z rozwiązania tego chce skorzystać Netflix, aby poprawić doświadczenia płynące z mobilnego oglądania wideo.

Reklama

Pomysł narodził się podczas ostatniego Studio Hack Day, nazywa się Project Rumble Pack i choć jego nazwa może być nieco myląca, to tak naprawdę chodzi o wibrowanie urządzenia mobilnego w wybranych przez platformę czy producenta filmu/serialu momentach. Jak czytamy na blogu firmy: - Oglądasz ulubiony odcinek Voltrona, kiedy nagle - po pełnej napięcia pauzie - następuje ogromna eksplozja, a telefon zaczyna wibrować ci w rękach. Z każdym wybuchem, szczękiem mieczy i wystrzałem lasera, dostajesz wibracje, które podkręcają ekscytację.

Oczywiście ta ekscytacja może być sprawą dyskusyjną, bo choć wielu użytkowników z pewnością będzie to świetny dodatek albo przynajmniej nie będą mieli nic przeciwko, to z pewnością znajdą się osoby, dla których będzie to tylko irytujące. Tak czy inaczej, wciąż mamy do czynienia z pomysłem, więc nie ma pewności, czy ten ostatecznie zawita do mobilnej wersji Netflixa, a poza tym można być niemal w 100% pewnym, że funkcja ta i tak będzie opcjonalna.

Źródło: GeekWeek.pl/engadget

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy