Nie musisz znać hasła do Wi-Fi, aby połączyć się z siecią. Tak prosto jeszcze nie było

Zapraszając znajomych lub rodzinę do domu trzeba spodziewać się pytania, które pojawia się niemal zawsze i brzmi "jakie masz hasło do Wi-Fi?". To moment gorączkowego "grzebania" w swojej pamięci, szukania kartki z zapisanym hasłem lub odwracanie rutera do góry nogami, by przepisać je na telefon. Istnieje jednak prostsze rozwiązanie, czyli udostępnianie sieci Wi-Fi przy pomocy telefonu. Jak połączyć się z siecią bez hasła?

Istnieją dwa sposoby udostępniania Wi-Fi. Oba są niemal identyczne, a różnią się tylko ostatnimi krokami, które należy wykonać. Oba są równie proste. Jak połączyć się z siecią bez konieczności wpisywania hasła?

Jak połączyć się z siecią bez hasła? Korzystanie z kodu QR

Chcąc udostępnić sieć Wi-Fi, najpierw sami musimy się z nią połączyć. Przechodząc do ustawień w swoim telefonie, należy wybrać z wyświetlonej listy sieć, którą chcemy udostępnić. Jeśli to ta, z którą aktualnie jesteśmy połączeni, znajduje się ona na górze listy.

Na ekranie tuż pod siecią pojawi się komunikat "Dotknij, aby udostępnić hasło". Na telefonie wyświetli się kod QR, który należy zeskanować. W zależności od ustawień zabezpieczeń w telefonie może być konieczne zeskanowanie odcisku palca lub wpisanie hasła, aby zweryfikować tożsamość, zanim kod QR zostanie wyświetlony

Reklama

Następnie należy przejść do telefonu, w którym chcemy udostępnić sieć Wi-Fi i przejść do ustawień z listą pobliskich sieci Wi-Fi. Na jej dole pojawi się opcja "Dodaj sieć". Po prawej stronie znajdzie się kolejna ikona kodu QR, którą należy wybrać. 

Należy zeskanować kod QR na pierwszym telefonie, a smartfon wykona resztę pracy, łącząc się z siecią, o ile jest w zasięgu. Można również wykorzystać aplikację "Aparat" na telefonie. Ta powinna automatycznie wykryć kod QR i połączyć się z siecią Wi-Fi. 

CZYTAJ TAKŻE: Pięć sposobów na poprawienie zasięgu sieci Wi-Fi

Jak połączyć się z siecią bez hasła? Udostępnianie w pobliżu

Drugi sposób na połączenie się z siecią bez hasła to udostępnianie w pobliżu, z której mogą korzystać urządzenia z systemem Android, gdy znajdują się blisko siebie. Polega to na tym, że zamiast skanować kod QR, należy wybrać opcję "W pobliżu"

Ta znajduje się tuż pod kodem QR. Po wybraniu opcji "W pobliżu" telefon rozpocznie wyszukiwanie urządzeń do udostępnienia. Na telefonie, któremu chcemy udostępnić sieć Wi-Fi, powinien pojawić się komunikat informujący, że urządzenie w pobliżu udostępnia sieć. 

CZYTAJ TAKŻE: 13 powodów, dla których polubisz Android 13 Tiramisu

Należy kliknąć komunikat, a na smartfonie, z którego udostępniamy sieć, należy wybrać nazwę urządzenia, gdy pojawi się ona w oknie na dole ekranu. W telefonie, który chcesz połączyć z siecią, wybierz opcję "Akceptuj". Urządzenie automatycznie połączy się z siecią Wi-Fi. 

Jeśli urządzenie nie wyświetla opcji "W pobliżu" na smartfonie, z którego udostępniasz, upewnij się, że funkcja "Udostępnianie w pobliżu" jest włączona w ustawieniach. Dostęp do niej można uzyskać, przechodząc do "Ustawienia", następnie "Google", "Urządzenia i udostępnianie" oraz "Udostępnianie w pobliżu".

Google może nam zablokować konta, jeśli znajdzie niepokojące zdjęcia dzieci

Jak namierzyć i szpiegować telefon żony lub męża? Te programy w tym pomogą

Na ekranach smartfonów z Androidem pojawią się wygaszacze z reklamami? Pomysł z USA

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: WiFi | Android | telefony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy