Niedługo ludzie będą machali smartfonami. Wtedy poznacie, że mają Xiaomi

Chińczycy w szaleńczym tempie rozwijają swoje innowacyjne technologie w świecie urządzeń mobilnych. Można już śmiało rzec, że w tej kwestii pokonali już Amerykanów i Koreańczyków, ale nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa.

Na bardzo ciekawy, lecz kontrowersyjny, pomysł wpadli inżynierowie popularnej firmy Xiaomi, która oferuje w wielu krajach topowe smartfony w rozsądnej cenie. Niebawem ich szczęśliwi posiadacze otrzymają nowe dobrodziejstwo w postaci możliwości sterowania smartfonem przy pomocy gestów wywoływanych w unikalnej formie. Chodzi o rozwiązanie o nazwie 3D Air Gestures.

Za tą enigmatycznie brzmiącą nazwą znalazło się wykonywanie gestów w powietrzu. Tak więc, by włączyć interesującą użytkownika aplikację, może on wykonać jakiś gest smartfonem w powietrzu, np. nakreślić literę Y, a na ekranie szybko pojawi się np. YouTube. Dla wielu pewnie będzie to ciekawa innowacja, ale raczej na co dzień nie będą z niej korzystali, bo znacznie szybciej można po prostu kliknąć w ikonę, ale lepszy rydz niż nic.

Reklama

Na powyższym materiale wideo możecie zobaczyć w akcji funkcję sterowania gestami 3D Air Gestures. Xiaomi w tej chwili wciąż testuje ją wśród pracowników, ale jest już niemal pewne, że niebawem trafi ona do smartfonów producenta wraz z nową wersją oprogramowania MIUI 10x.

Źródło: GeekWeek.pl/Xiaomi / Fot. LG/YouTube

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy