PKO BP z nowościami w aplikacji. Chodzi o saldo twojego konta

Tomasz Wróblewski

Oprac.: Tomasz Wróblewski

Aktualizacja

PKO Bank Polski wprowadza ważne zmiany dla klientów. Chodzi o aplikację mobilną IKO i serwis internetowy banku. W aplikacji IKO wprowadzony zostanie tryb dyskretny, który ukryje saldo konta, gdy na przykład kupujemy bilet komunikacji miejskiej. W serwisie internetowym iPKO dostaniemy informację, gdy nasze hasło jest niebezpieczne i lepiej go zmienić.

Nowość w aplikacji mobilnej PKO Banku Polskiego spodoba się szczególnie osobom, które korzystają z komunikacji miejskiej.
Nowość w aplikacji mobilnej PKO Banku Polskiego spodoba się szczególnie osobom, które korzystają z komunikacji miejskiej.PKO BPmateriały prasowe

Tryb dyskretny w aplikacji IKO

Tryb dyskretny to pierwsza z nowości wprowadzanych przez PKO BP. W aplikacji IKO, na ekranie głównym oraz podczas kupowania biletów komunikacyjnych, klient będzie mógł użyć trybu dyskretnego. To funkcja, która ukryje stan konta i innych produktów finansowych.

Pierwszy raz tryb dyskretny może być uruchomiony symbolem oka na ekranie głównym. Kolejny raz można go włączyć symbolem oka albo obracając telefon w dół. Dzięki temu będzie można rozmazać lub odsłonić saldo konta oraz stan lokat, kredytów, kart kredytowych czy innych usług.

Ta zmiana może być na przykład wykorzystana przez osoby, które chcą kupić bilet komunikacji miejskiej w zatłoczonym autobusie czy tramwaju i jednocześnie ukryć swoje finanse przed wścibskimi oczami. Co ważne - aplikacja IKO zapamięta czy dane finansowe zostały ukryte i po ponownym logowaniu wciąż pozostaną ukryte.

Tryb dyskretny jest dostępny w IKO w wersji 3.150 (na iOS albo Android).

Tryb dyskretny w banku PKO BP.materiały prasowe

IKO to aplikacja opracowana przez PKO Bank Polski. Umożliwia zarządzanie swoimi finansami (m.in. sprawdzanie stanu konta, historii transakcji czy wykonywanie przelewów).

PKO wie, że masz słabe hasło do bankowości internetowej

Druga nowość dotyczy serwisu internetowego banku - iPKO. Teraz podczas zmiany lub tworzenia nowego hasła do logowania, zostanie sprawdzone jego bezpieczeństwo. Gdy wpisane hasło jest skompromitowane (czyli udostępnione w internecie), wtedy jego użycie nie będzie możliwe.

Klient będzie musiał zaproponować inne hasło, które zwiększy bezpieczeństwo dostępu do jego konta. To rozwiązanie ma zwiększyć bezpieczeństwo konta i ochronę danych.

Skąd bank pobiera informacje o niebezpiecznych hasłach? Taką bazę prowadzi Ministerstwo Cyfryzacji.

Nastolatek z Polski nagrodzony przez NASA za zdjęcie Wilczego KsiężycaPolsat News
Informacja prasowa
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas