Plus włącza 5G dla wszystkich klientów. Szybki internet teraz dla każdego

Nieważne jaką ofertę w Plusie posiadasz, od 8 marca przy zasięgu na ekranie twojego smartfonu pojawi się ikonka 5G. Operator włącza szybki internet wszystkim klientom. Wprowadzi też nowe oferty abonamentowe.

  • Plus jest liderem 5G w Polsce i stale pracuje nad rozwojem tej technologii. 
  • Od środy z 5G będą mogli korzystać bezpłatnie użytkownicy wszystkich ofert - zarówno tych abonamentowych, jak i tych na kartę.
  • Sieć tego dnia wprowadzi też ofertę dla nowych klientów, m.in. abonamenty głosowe z większymi paczkami danych, abonamenty rodzinne czy Disney+ w prezencie na rok.

Reklama

Co to jest 5G?

5G to nazwa następnej generacji mobilnej transmisji danych, która stopniowo wypiera obecnie używane przez użytkowników 4G.

Wprowadzenie 5G nie tylko przyspiesza połączenie z internetem, ale również przekłada się na zwiększenie przepustowości pozwalając na chociażby bezproblemowe strumieniowanie materiałów wideo w wysokiej rozdzielczości.

Plus testuje komercyjnie 5G typu SA (standalone), czyli sieć niezależną od infrastruktury LTE. To dzięki temu są niskie opóźnienia i stabilność transferu. W niezależnych testach przeprowadzonych w 2022 roku w największych polskich miastach przez firmę Notel, Plus oferował najwyższe transfery w ramach sieci 5G.

W naszym kraju Orange, Play i T-Mobile używają pasma 2100 MHz, natomiast Plus pasma 2600 MHz.

Jeszcze w 2023 roku mają być rozdysponowane nowe częstotliwości pod 5G. Urząd Komunikacji chce rozdzielić cztery bloki - każdy po 80 MHz - w zakresie 3480-3800 MHz. Na pasma odbędzie się aukcja, cena wywoławcza jednego bloku ma wynieść 450 mln złotych. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: 5G | Plus
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama