Reklama

Qualcomm zaprezentuje Snapdragona 898 już 30 listopada?

Już za niedługo odbędzie się konferencja firmy Qualcomm, na której zostaną zaprezentowane nadchodzące nowości. Bardzo możliwe, że podczas Tech Summit odbędzie się premiera flagowego chipsetu Snapdragon 898.

Co prawda, nie przyciągają one aż takiej uwagi konsumentów, jak premiery nowych smartfonów, lecz prezentacje poszczególnych komponentów są niemniej ważne. To one odpowiadają za płynność i wydajność urządzeń mobilnych. Qualcomm jest jednym z najważniejszych producentów procesorów do smartfonów i możliwe, że już niedługo zaprezentuje swój nowy chipset. 

Snapdragon 898 będzie wytwarzany w procesie Samsunga 4 nm. Za procesy graficzne będzie odpowiadać jednostka Adreno 730. Głównym rdzeniem będzie ARM Cortex-X2 o częstotliwości sygnału zegarowego 3.0 GHz. Będzie on wspierany przez trzy rdzenie Cortex-A710 o zegarze 2.5 GHz i najsłabsze cztery Cortex-A510 o taktowaniu 1.79 GHz. Chipset ma być aż o 20 proc. bardziej wydajny niż poprzedni flagowiec firmy Qualcomm. Wyjdzie też ze zintegrowanym modemem Snapdragon X65 5G. 

Reklama

Jeszcze nie ma oficjalnego potwierdzenia, lecz wiele wskazuje na to, że Qualcomm Snapdragon 898 zostanie zaprezentowany 30 listopada podczas wydarzenia Tech Summit, które potrwa do 2 grudnia. Pierwszym smartfonem, który zostanie zaopatrzony w nowy procesor będzie najprawdopodobniej Xiaomi 12. Urządzenie będzie miało swoją premierę pod koniec tego roku. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy