Samsung będzie bardziej przyjazny środowisku Znikają plastikowe opakowania

W związku z rosnącą presją środowisk ekologicznych koreański gigant postanowił po raz kolejny stać się bardziej zielony i zapowiedział zastąpienie plastikowych opakowaniach swoich produktów przyjaznymi naturze.

Zaczynając od początku tego roku, Samsung porzucić ma tradycyjny plastik w opakowaniach swoich urządzeń elektronicznych i zastąpić go bioplastikiem tworzonym ze plastiku i papieru z recyklingu. Co więcej, producent ma zamiar zrezygnować również z błyszczących elementów na ładowarkach do smartfonów i te będą matowe, co nie wymaga dodatkowej plastikowej folii ochronnej zabezpieczającej element w czasie transportu.

Poza tym, tam gdzie konieczne jest zastosowanie papieru, Samsung polegać ma na wariantach zatwierdzonych i certyfikowanych przez organizacje zajmujące się ochroną środowiska. Spodziewany czas całkowitego przejścia na ten materiał, to w tym przypadku 2020 - należy przy tym pamiętać, że nie jest to wcale gest dobrej woli ze strony Koreańczyków, a raczej odpowiedź na ogromną falę krytyki, jaka od lat spływa na firmę. 

Reklama

I w sumie to trudno się temu dziwić, bo jako największy producent smartfonów na świecie, a do tego wielu innych popularnych urządzeń elektronicznych - od opasek sportowych po lodówki - dostarcza na rynek olbrzymie ilości sprzętu, które pozostawiają po sobie ogromną ilość odpadów. Jednocześnie firma nigdy nie miała konkretnych planów minimalizowania szkód i ochrony środowiska, stąd potrzebne były naciski z zewnątrz.

Mówiąc krótko, Samsung nie miał innego wyjścia i musiał coś zrobić, żeby jego wizerunek - często wystawiany na próbę przez takie incydenty, jak wtargnięcie na konferencję firmy w ramach MWC 2017 - zbytnio nie ucierpiał. Tak czy inaczej, niezależnie od pobudek, zmiana u tak ogromnego producenta z pewnością mocno ograniczy ilość niepotrzebnych śmieci i może posłużyć za przykład innym gigantom, którzy zdecydowanie nadużywają plastiku.

Źródło: GeekWeek.pl/engadget

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy