Samsung Galaxy S10 pierwszym smartfonem ze wsparciem dla Wi-Fi 6

Wszystko na to wskazuje, że Koreańczycy jako pierwsi albo jedni z pierwszych zaprezentują takie rozwiązanie, chociaż trzeba pamiętać, że nie będzie miało to większego znaczenia, bo ten standard to pieść przyszłości.

Oczywiście wszyscy bardzo byśmy chcieli, żeby Wi-Fi 6 (znane wcześniej jako 802.11ax) stało się powszechne, bo chociaż wciąż operować będzie w pasmach 2,4 GHz i 5 GHz, to za sprawą poprawionej efektywności możemy liczyć na wzrost wydajności (w zakresie przepustowości, transferów danych, efektywności energetycznej i radzenia sobie w otoczeniu pełnym sieci bezprzewodowych).

Niestety musimy uzbroić się w jeszcze trochę cierpliwości, bo jak dotąd na rynek trafiło dosłownie kilka sprzętów wspierających ten standard, a żeby z niego korzystać musimy posiadać też odpowiednią infrastrukturę sieciową, z drogim routerem na czele. Tak czy inaczej, Samsung podjął już najprawdopodobniej decyzję, o czym zdaniem redaktorów serwisu Droid Life świadczą wnioski złożone przez giganta do stosownych urzędów.

Reklama

Mówiąc krótko, Galaxy S10, którego premiera planowana jest 20 lutego (wszystkich trzech wersji, tj. klasycznej, większej S10 Plus i nieco tańszej S10E), będzie jednym z pierwszych smartfonów oferujących wsparcie dla Wi-Fi 6 i pozostaje mieć nadzieję, że już niedługo jego śladem pójdą również inni. Co będzie o tyle prawdopodobne, że taką możliwość daje najnowszy układ Snapdragon 855 od Qualcomm, który znajdziemy w większości flagowych modeli telefonów na ten rok.

Przy okazji dowiadujemy się też, że Samsung postawił w swojej nowej serii na jeszcze jedną innowację, a mianowicie zwrotne ładowanie bezprzewodowe umożliwiające korzystanie z urządzenia jak z powerbanku (a przynajmniej innowację w swojej serii, bo rozwiązanie to jako pierwsze zastosowało już Huawei w Mate 20 Pro, żartując przy okazji z Apple i jego nowych iPhone’ów). Przypominamy też, że na tej samej konferencji Unpacked, na której poznać mamy Galaxy S10, spodziewamy się również zobaczyć pierwszy składany smartfon firmy z elastycznym ekranem, a mianowicie Galaxy F.

Źródło: GeekWeek.pl/theverge

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy