Samsung Galaxy S11 z aparatem 108 i 64 MP oraz nagrywaniem filmów w jakości 8K

Czyżby koreański producent wziął sobie do serca opinie użytkowników i tym razem dostarczył prawdziwie rewolucyjny flagowy smartfon z najlepszymi na świecie aparatami?! Wszystko na to wskazuje.

Oczywiście rewolucyjności nie można odmówić modelowi Galaxy Fold, ale to ciekawostka dla nielicznych i większość fanów marki wyczekuje raczej premiery nowego modelu z rodziny Galaxy S. Ten nie został jeszcze oficjalnie ujawniony przez producenta, ale w ostatnim czasie w sieci zaczynają się pojawiać pierwsze przecieki na jego temat i nie da się ukryć, że Galaxy S11 jawi się w nich jako bardzo ciekawe urządzenie. Pojawić ma się on na rynku w trzech wariantach różniących się głównie wielkością zakrzywionego panelu, i tak Galaxy S11e posiadać ma przekątną 6,2 albo 6,4 cala, Galaxy S11 6,7 cala, a Galaxy S11+ będzie 6,9-calowe.

Reklama

Co więcej, na rynek trafić mają wersje 5G Galaxy S11e i Galaxy S11, a poza tym spodziewać należy się po nich wykonania z metalu i szkła, okrągłego wcięcia w ekranie na kamerkę przednią, systemu Android 10 z nakładką interfejsu użytkownika Samsung One UI, układów Snapdragon 865/Exynos 9830 oraz paneli SAMOLED (i raczej nie chodzi tu o matryce Super AMOLED, które są z nami od dłuższego czasu) o odświeżaniu 120 Hz, bo producent chce reklamować ten smartfon jako gamingowy. Wiemy też, że urządzeniu znajdzie się 108 MP aparat główny własnej produkcji, a dziś poznaliśmy kolejne szczegóły na jego temat. 

Wszystko dzięki nowej wersji aplikacji aparatu od Samsunga, w której xda-developers znalazło wskazówki na temat przyszłych poczynań producenta w tym zakresie. W aplikacji znalazły się nowe funkcjonalności, jak Director’s View, Single Take Photo, Night Hyperlapse i wiele innych, jak jednak przestrzegają redaktorzy: - Rozbieranie aplikacji na czynniki pierwsze często ujawnia, czego możemy się spodziewać po producencie w przyszłości, ale możliwe jest też, że żadna z ujawnionych tu informacji nie znajdzie potwierdzenia w rzeczywistości. Wszystko dlatego, że funkcje te nie zostały jeszcze zaimplementowane i producent może je jeszcze usunąć.

Tak czy inaczej, xda-developers znalazło odwołanie do nagrywania filmów w rozdzielczości 8K, które najpewniej dotyczy modelu Galaxy S11, które powinno zostać ujawnione na początku przyszłego roku. Co więcej, można było się tego spodziewać, bo Samsung jakiś czas temu ujawnił już, że układ Exynos 990 wspiera 4K@120fps i 8K@30fps - Snapdragon 865 nie został jeszcze zaprezentowany, ale można się po nim spodziewać podobnych cech. Udało się też zauważyć wsparcie dla proporcji 20:9, co nie oznacza oczywiście, że Galaxy S11 będzie mogło się takimi pochwalić, ale Samsung pracuje nad takim sprzętem. Nie pozostaje nam więc nic innego, jak tylko czekać na oficjalną zapowiedź albo kolejne przecieki.

Źródło: GeekWeek.pl/xda-developers

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy