Składany smartfon Xiaomi z rewelacyjną ceną, o połowę mniejszą od konkurencji

Chiński producent zachwyca wszystkich niskimi cenami swoich świetnych urządzeń mobilnych i jednocześnie zawstydza konkurencję, która liczy sobie dwa razy więcej za taką samą jakość. A co ze składanym smartfonem?

Xiaomi rozwija się w niesłychanym tempie. To widzi i docenia coraz więcej osób mieszkających na całym świecie, a zainteresowanych posiadaniem pięknie prezentujących się, prestiżowych, dobrze wykonanych i wydajnych smartfonów, które można kupić w rozsądnej cenie. Chińczycy zaskoczyli świetnymi cenami najnowszych smartfonów Mi 9 i Redmi 7, a teraz dowiadujemy się, że podobnie będzie w przypadku nadchodzącego składanego smartfona z elastycznym wyświetlaczem.

Innowacyjne urządzenie ma kosztować o połowę mniej od konkurencji, a trzeba mieć na uwadze fakt, że pomysł na jego system składania się jest najlepszy spośród wszystkich, jakie do tej pory zostały zaprezentowane. Smartfon jest dość małych rozmiarów, ale po rozłożeniu zmienia się w spory, praktyczny tablet, na którym można wykonywać kilka akcji jednocześnie. To zasługa jego składania się na trzy części, a nie na dwie.

Reklama

Sam wyświetlacz też pięknie się składa i nie widać na nim żadnych odkształceń, które psują cały efekt np. w pierwszym zaprezentowanym oficjalnie na świecie składanym smartfonie z elastycznym ekranem, a mianowicie Royole FlexPai. Przedstawicie Xiaomi poinformowali, że nie zamierzają rzucać się z motyką na Słońce. Ich celem jest sprzedaż przemyślanego od początku do końca i dopracowanego urządzenia przyszłości. Według nieoficjalnych informacji, ma on pojawić się w sprzedaży w czerwcu bieżącego roku, czyli dwa miesiące później od konkurencji.

Wracając do ceny, czyli najważniejszego aspektu decydującego o popularności takiego urządzenia. Xiaomi ma zaskoczyć potencjalnych klientów i konkurencję. Raport przygotowany przez iGyaan zakłada, że składany smartfon będzie kosztować zaledwie 999 dolarów. Konkurencja w postaci Samsunga życzy sobie za swoje urządzenie, Galaxy Fold, 1980 dolarów, a Huawei za swojego Mate X jeszcze więcej, bo aż 2299 dolarów. Zapowiada się więc potężna rywalizacja, która, miejmy nadzieję, zaowocuje jeszcze większym spadkiem cen innowacyjnych smartfonów.

Źródło: GeekWeek.pl/ / Fot. Xiaomi

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy