Smartfon z 10x zoomem optycznym i pełnym czytnikiem biometrycznym od Oppo

Konferencja producenta przyniosła kilka ciekawych zapowiedzi, które udowadniają, że chińskie marki, często oskarżane o kopiowanie pomysłów bardziej rozpoznawalnej konkurencji, też potrafią zaskoczyć.

Warto od razu zaznaczyć, że nie doczekaliśmy się tu zapowiedzi żadnego konkretnego smartfona, ale dwóch ciekawych rozwiązań, które mogą trafić do produktów Oppo w przyszłości - producent obiecał więcej szczegółów podczas zbliżających się wielkimi krokami telekomunikacyjnych targów MWC 2019 w Barcelonie.

Pierwsze z nich to aparat do urządzeń mobilnych z 10-krotnym hybrydowym zoomem optycznym, oferujący 3 sensory. Wspomniane powiększenie jest uzyskiwane poprzez połączenie 5x zooma optycznego i obiektywu szerokokątnego, a pomiędzy nimi aparat zawiera jeszcze jednej moduł do klasycznych zdjęć, ale ten nie ma żadnego wpływu na powiększenie. Co więcej, aparat posiada podwójną optyczną stabilizację obrazu, więc możemy liczyć na świetnej jakości zdjęcia, również na dużym powiększeniu.

Reklama

Zdaniem przedstawiciela firmy nie musimy się również obawiać o jego trwałość, bo całość była opracowana z wykorzystaniem ponad 100 patentów Oppo, a do tego przeszła bardzo intensywny drop test, a mianowicie była w stanie przetrwać bez szwanku 28 tysięcy upadków. Nie da się ukryć, że na papierze wygląda to bardzo obiecująco, ale jak będzie w rzeczywistości, przekonamy się dopiero za jakiś czas - próbki mają być dostępne na wspomnianym już Mobile World Congress, a następnie jeszcze w tym roku zacznie się wytwarzanie ich na większą skalę.

Drugą interesującą zapowiedzią był zaś duży podekranowy czytnik linii papilarnych - swoją drogą podobny zaprezentował dziś Lin Bin, czyli prezes i współzałożyciel Xiaomi. Nowy sensor ma być 15 razy większy niż ten zastosowany przez firmę w R17 i będzie w stanie czytać odciski z dwóch palców jednocześnie. Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku zbliżone rozwiązanie demonstrował prototyp Vivi Apex, ale ewidentnie widać było wtedy, że technologia nie jest jeszcze gotowa.

Czy tym razem jest inaczej? Oppo zapewnia, że tak i nazywa swoje rozwiązanie nowym biometrycznym doświadczeniem - to trafić ma do komercyjnego zastosowania i smartfonów przed końcem roku, co oznacza, że podczas lutowych targów jest szansa na wczesny prototyp smartfona Oppo R19, który może mocno namieszać na rynku mobilnym. Tak czy inaczej, przekonamy się za nieco ponad miesiąc, bo MWC 2019 startuje 25 lutego.

Źródło: GeekWeek.pl/gsmarena/Fot. mydrivers

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy