Reklama

Tak będziemy przenosić swoje domy do metawersum? Epic Games prezentuje ciekawe narzędzie

Według zapewnień Marka Zuckerberga, do jego metawersum będziemy mogli przenieść większość naszej rzeczywistości. Epic Games pokazuje, jak w łatwy sposób będzie można przenieść swoje rzeczy do wirtualnej rzeczywistości.

Tej jesieni usłyszeliśmy o ambitnych planach Marka Zuckerberga, który chce stworzyć metawersum, czyli wirtualną rzeczywistość, która w wielu aspektach ma nam zastąpić realny świat. Właściciel Facebooka przekonuje, że będzie tam można pracować, spotykać się ze znajomymi, oglądać wspólnie filmy, słuchać muzyki i bawić się w grach wideo.

Chociaż plan Zuckerberga jest ambitny, tak może mieć problemy z jego wykonaniem. Szczególnie, że po ostatnich wpadkach firma mocno straciła na wartości. Władze Mety przewidują, że metawersum w końcu się pojawi, lecz nastąpi to dopiero za 10-15 lat. Tymczasem już teraz firmy tworzą nowe technologie, które pozwolą przenieść nam rzeczy do wirtualnego świata. Jednym z takich przedsiębiorstw jest Epic Games.

Reklama

Twórcy popularnej gry Fortnite udostępnili narzędzie, które pozwoli na stworzenie modelu 3D obiektu z jego zdjęć. Przykładowo, chcielibyśmy przenieść fotel do wirtualnego świata. Pobieramy w takim razie aplikację Reality Scan, robimy zdjęcia obiektu z każdej jego strony, a program zajmuje się już resztą i generuje nam gotowy skan modelu 3D.

Epic Games udostępniło już wideo promocyjne, na którym widać, jak osoba skanuje brązowy fotel. Wynik tego jest zachwycający a całość wygląda jak ręcznie stworzony model 3D. Niestety, aplikacja nie jest jeszcze dostępna dla każdego. W tej chwili może z niej korzystać jedynie 10 tysięcy wybranych użytkowników. Program można na razie pobrać wyłącznie na urządzenia z systemem iOS.

Pierwsi użytkownicy już się bawią aplikacją Reality Scan i wyniki są... różne. Niektórzy wykonują bez problemu idealne modele 3D, podczas gdy innym wychodzą bardziej surrealistyczne dzieła. Oczywiście za taki stan rzeczy może odpowiadać np. niedostateczna ilość światła. Należy też pamiętać, że jest to dopiero faza testowa aplikacji i zostanie ona na pewno dopracowana.

Twórcy aplikacji informują o tym, że ukaże się ona już oficjalnie na urządzenia z systemem iOS jeszcze tej wiosny. Użytkownicy smartfonów z Androidem będą musieli poczekać na to nieco dłużej.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Epic Games | metawersum | Mark Zuckerberg | wirtualna rzeczywistość

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy