Tak wyglądał skasowany dwuekranowy smartfon Samsunga

Samsung szykuje się do zaprezentowania swojego pierwszego składanego na pół smartfona (w lutym przyszłego roku), a my mamy okazję przyjrzeć się jednak jednemu ze skasowanych prototypów.

Koreański gigant od lat pracuje nad tym pomysłem i wielokrotnie pisaliśmy już o nadchodzącym składanym telefonie tej firmy. W sieci ukazały się właśnie zdjęcia prezentujące jeden z jego pomysłów, który mocno przypomina wydany w ubiegłym roku przez ZTE dwuekranowy model Axon M. Urządzenie wyposażone zostało w dwa wyświetlacze umieszczone na konstrukcji z zawiasami, dzięki czemu całość można rozłożyć, otrzymując coś na wzór tabletu (jeden duży ekran) lub możliwość pracy na dwóch niezależnych wyświetlaczach.

Koncept ten nosił nazwę Project V i opracowywany miał być w okolicach 2015 i 2016 roku, co zdaje się potwierdzać design nawiązujący do Galaxy S6. Ostatecznie zdecydowano się jednak na jego skasowanie i biorąc pod uwagę, że propozycja ZTE nie wzbudziła zbyt wielu emocji, to zakładać można, że była to dobra decyzja. Obecnie Samsung koncertować ma się na opracowaniu składanego smartfona wykorzystującego elastyczny panel OLED, dzięki czemu możliwe będzie zastosowanie pojedynczego panelu. Ten po złożeniu oferować ma 4,5-calowy ekran, który po rozłożeniu rozrośnie się do 7,3 cala. Ostatnie plotki co do ceny nie nastrajają jednak optymistycznie, ponieważ mówi się, że za Galaxy X (bo tak nazywać ma się ten smartfon) zapłacić trzeba będzie blisko 2000 USD, a sprzęt ma być limitowany (wyprodukowanych ma być tylko jakieś 300-500 tysięcy sztuk).

Reklama

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy