Tegra - przyszłość komórek?
Jedną z najciekawszych nowości zaprezentowanych w Barcelonie podczas MWC 2009 był procesor Tegra produkcji Nvidia. INTERIA.PL miała szansę porozmawiać o Tegrze z Michaelem Rayfieldem, menadżerem w dziale rozwiązań mobilnych Nvidia.
Co potrafi Tegra?
Tegra potrafi m.in. dekodować obraz o rozdzielczości 1080p (rok temu pokazaliśmy model dekodujący sygnał 720p) oraz obsługiwać gry korzystające z języka OpenGL. Jeszcze 11 lat temu nikt nie myślał o materiałach wideo w wysokiej rozdzielczości, serwisach społecznościowych czy YouTube. Głównym wyznacznikiem tego, co potrafiło komputerowe urządzenie były gry. To one pokazywały, czy komputer jest mocny. Tegra nie tylko radzi sobie z grami, ale także z sygnałem HD i serwisami społecznościowymi.
W jakich urządzeniach znajdziemy Tegrę?
Tegra może trafić nie tylko do MID-ów i telefonów, ale także komputerów i konsol przenośnych. Chcemy współpracować z firmami nad stworzeniem netbooka z Tegrą, który będzie kosztować 99 dolarów.
Jak wygląda wasza współpraca z Google?
Google ze swoimi aplikacjami takimi jak Google Earth od dawna hołduje tym samym wizualnym wartością, co Nvidia. Zatem współpraca przebiega naprawdę dobrze. Zresztą oprócz systemu operacyjnego Google pojawią się urządzenia wykorzystujące Windows mobile
Czy możesz podać konkretne modele wykorzystujące Tegrę i firmy, które je wyprodukują?
W Barcelonie prezentujemy trzy MID, w tym urządzenie produkcji firmy, które składa smartfony dla HP. Więcej informacji podamy na Computex.