Telefon ma problem z polskimi znakami w SMS. Jak je ustawić?

Użytkownicy smartfonów często mogą napotykać rozmaite problemy związane z pisaniem wiadomości tekstowych. Jednym z nich jest brak polskich znaków, który uniemożliwia poprawne pisanie w języku polskim. Jak się z tym uporać? Czy da się włączyć polskie znaki w telefonie z systemem Android i iOS? Odpowiadamy.

Brak polskich znaków w telefonie – co jest przyczyną?

Wiele osób przykłada dużą wagę do poprawności pisanych przez siebie wiadomości SMS. Jednak czasem jest to znacznie utrudnione przez brak polskich znaków w telefonie. To prawdziwy horror dla miłośników poprawności językowej oraz purystów, którzy zawsze dbają o schludne formułowanie SMS-ów.  

Co może być przyczyną braku polskich znaków w telefonie? Problem zazwyczaj leży w ustawieniach smartfona, a konkretniej w opcjach dotyczących kodowania znaków. Nazwy rzeczonych funkcji mogą się od siebie różnić w zależności od marki i modelu telefonu, a także systemu operacyjnego. Warto mieć to na uwadze, jeśli szuka się poszczególnych ustawień w celu przywrócenia polskich znaków. Ich brak może również wynikać z ustawień języka. 

Reklama

Jak ustawić polskie znaki na klawiaturze w telefonie?

Użytkownicy smartfonów mający problem z obsługą polskich znaków na klawiaturze w telefonie z pewnością zastanawiają się, jak naprawić ową usterkę. Okazuje się, że w pierwszej kolejności warto sprawdzić ustawienia języka w systemie. Jeżeli w opcjach domyślnie figuruje inny język, niż polski, to prawdopodobnie w trakcie pisania wiadomości tekstowych na telefonicznej klawiaturze nie będą dostępne polskie znaki. Wówczas wystarczy zmienić rzeczony język na ojczysty, a problem zostanie rozwiązany.

Jeżeli to nie pomoże, to należy sprawdzić wcześniej wspomniane opcje kodowania znaków. Nazwy ustawień mogą się od siebie różnić w zależności od konkretnego smartfona. Zwykle jednak brak polskich znaków w Androidzie może być spowodowany przez włączone opcje takie jak: "skracanie ogonków", "opuszczanie unicode", "opuszczanie znaków niekodowanych" czy "wysyłanie wiadomości kompaktowych". Aby ustawić polskie znaki w SMS-ach, niezbędne może okazać się wyłączenie tych opcji. 

W przypadku iOS należy przejść do ustawień klawiatury, po czym trzeba dodać klawiaturę obsługującą znaki diaktryczne. Wówczas możliwe będzie korzystanie z polskich znaków za pomocą opcji klawiatury Magic Keyboard.

Przeczytaj też:

Czy to koniec oszustw na SMS? Nowe prawo od poniedziałku

Jak wyczyścić pamięć w telefonie z Androidem i po co to robić?

Jak ukryć coś w telefonie? Aplikacje, zdjęcia, SMS

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: polskie znaki | sms | smartfon | Android
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy