Vivo zaprezentowało imponujący flagowy smartfon NEX

Mówiło się o nim od dłuższego czasu, ale dopiero teraz nowy flagowy smartfon Vivo doczekał się oficjalnego ujawnienia. Czy warto było czekać?

Wszystko wskazuje na to, że jak najbardziej, bo prototypowy model znany pod nazwą kodową APEX oferuje kilka rewolucyjnych rozwiązań. Na początku warto też zaznaczyć, że tak naprawdę mówimy o dwóch urządzeniach NEX S (albo Ultimate, bo tak też funkcjonuje) i NEX A, które trafią do sprzedaży już 23 czerwca, ale zaczniemy od tego pierwszego, bo to zdecydowanie ciekawsza opcja, choć jednocześnie trochę droższa.


Smartfon został wyposażony w ekran Ultra FullView Display z 6,59-calowym wyświetlaczem Super AMOLED o rozdzielczości 2316 x 1080 pikseli i proporcjach 19,3:9. Jego stosunek do całego przodu urządzenia jest rekordowy i wynosi aż 91,24%, co udało się osiągnąć poprzez minimalną ramkę dolną i rezygnację z popularnego ostatnio wcięcia w górnej części. Poza tym, panel kryje jeszcze dwie niespodzianki - po pierwsze zintegrowany w całej dolnej połowie skaner linii papilarnych. Ma to być nie tylko wygodne, ale i bardzo sprawnie działające rozwiązanie, bo Vivo zapewnia, że zastosowany czytnik jest bardziej precyzyjny i szybszy niż np. ten stosowany w X20 UD i X21 UD. Po drugie, ekran jest w tym przypadku również głośnikiem, bo producent sięgnął po technologię Screen SoundCasting, w której do generowania dźwięku wykorzystuje się wibracje wyświetlacza.

Reklama


Pod maską znajdziemy zaś układ Snapdragon 845, który wspomagany jest przez 8 GB pamięci RAM oraz 128/256 GB szybkiej pamięci UFS 2.1. Za możliwości audio odpowiadają technologie Dolby Surround i Hi-Fi, za czas pracy akumulator o pojemności 4000 mAh z opcją szybkiego ładowania, a za jakość zdjęć 8 MP kamerka przednia (wysuwająca się z górnej ramki) oraz tylny moduł składający się z 12 MP sensora Sony IMX363 z obiektywem f/1.8 i optyczną stabilizacją obrazu oraz 5 MP jednostki pomocniczej z obiektywem f/2. Całość pracuje pod kontrolą systemu Android 8.1 Oreo z nakładką Funtouch OS 4.0 i wspierane jest przez sztuczną inteligencję z wirtualnym asystentem Jovi na czele. Model NEX S z 8 GB pamięci RAM i 128 GB na dane został wyceniony w Chinach na 4498 CNY (ok. 2545 PLN), a wersja 8 GB RAM i 256 GB pamięci wewnętrznej to już koszt 4998 CNY (ok. 2830 PLN).

Słabszy wariant NEX A został pozbawiony kilku z nowatorskich rozwiązań mocniejszego brata i możemy np. zapomnieć o czytniku linii papilarnych w panelu oraz układzie Snapdragon 845, który został zastąpiony przez Snapdragona 710 wspomaganego przez 6 GB pamięci RAM. Ten model smartfona Vivo wyceniło na 3989 CNY (ok. 2200 PLN).


Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy