Reklama

Wkrótce na rynku pojawią się kolejne składane smartfony. Tym razem od Xiaomi i Honor

W 2021 roku mieliśmy wysyp składanych smartfonów. Wszystko wskazuje na to, że w 2022 roku możemy spodziewać się ich jeszcze więcej. Xiaomi spróbuje swoich sił w produkcji urządzenia w stylu Flipa. Z kolei Honor udostępnił zajawkę smartfona podobnego do OPPO Find N.

Do tej pory składane smartfony były bardziej traktowane jako droga ciekawostka technologiczna niż pełnoprawne urządzenie mobilne. Klientów odpychała nie tylko cena, lecz również wątpliwa wytrzymałość takich telefonów. Jednak w 2021 roku pojawiło się sporo obiecujących modeli. Bardzo możliwe, że już wkrótce składane smartfony będą w stanie powalczyć o miejsce na rynku z klasycznymi flagowcami.

Jak podaje portal My Smart Price, Xiaomi zgłosiło projekt nowego smartfona do Chińskiej Krajowej Administracji Własności Intelektualnej. Urządzenie składane jest wertykalnie przez co będzie bezpośrednio konkurować z Samsungiem Galaxy Z Flipem 3, Motorolą Razr 5G i Huaweiem P50 Pocket. Nie jest to pierwszy składany smartfon Xiaomi. Na początku tego roku byliśmy świadkami chińskiej premiery urządzenia Mi Mix Fold, lecz nie pojawiło się ono jeszcze globalnie.

Reklama

W segmencie składanych smartfonów nie można narzekać na brak nowych graczy. Niedawno odbyła się chińska premiera pierwszego składaka OPPO. Find N ma wszystko co potrzebne, by zatrząść rynkiem i strącić z piedestału Samsunga, aktualnego lidera w produkcji, sprzedaży i rozwoju składanych urządzeń. Honor pokazał na krótkim teaserze smartfona w stylu OPPO Find N i Samsunga Galaxy Z Folda 3. Urządzenie wizualnie bardziej przypomina tego pierwszego, a to za sprawą braku przerwy między ekranami. Już teraz wiadomo, że Honor Magic V będzie korzystał z flagowego procesora Qualcomm Snapdragon 8 gen 1.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama