Xiaomi ma pomysł na „zielony” smartfon z... wbudowanym panelem solarnym

Chiński koncern co chwilę zaskakuje nas coraz to nowymi pomysłami na nowości w świecie urządzeń mobilnych. Niedawno pokazał kamerkę do selfie ukrytą pod wyświetlaczem, a teraz przyszedł czas na panel solarny.

Dochodzą do nas wieści, że Xiaomi złożyło wniosek patentowy, w którym zamierza wyposażyć swojego przyszłego smartfona w duży panel fotowoltaiczny. Według projektu, ma on zająć większą część powietrzni tylnej części smartfona.

Chociaż taki pomysł wydaje się innowacyjny, to jednak wcale nie jest nowością. LG zaprezentowało prototyp takiego urządzenia prawie dekadę temu. Jak wszyscy wiemy, nie przyjęło się, bo nie ma go na rynku. Pomimo tego, ten pomysł nie musi być ślepą uliczką w rozwoju urządzeń mobilnych. W końcu teraz panele fotowoltaiczne są o wiele wydajniejsze od tych sprzed nawet kilku lat, a co dopiero dekady.

Reklama

Ciężko jest przewidzieć, co inżynierowie Xiaomi zamierzają zrobić, ale myśląc sensownie i praktycznie, może smartfon wyposażony w panel solarny chcą zaoferować swoim klientom, którzy mieszkają w słonecznych krajach i dużo czasu spędzają na wylegiwaniu się na Słońcu. Wówczas, taki panel mógłby na bieżąco doładowywać urządzenie i zapewnić jego dłuższą pracę.

Xiaomi ma pomysł na smartfon z... wbudowanym panelem solarnym. Fot. Gizchina/Letsgodigital.

Oczywiście, taka mała elektrownia słoneczna nie zapewni takiej energii jaką daje fizyczne gniazdko, ale przecież cała część tylna smartfona, to tak naprawdę powierzchnia w ogóle niewykorzystana, więc czemu nie spróbować ją wykorzystać w całkiem pomysłowy sposób. Tak czy inaczej, pożyjemy, zobaczymy, czy taki smartfon w ogóle trafi do sprzedaży i zyska popularność.

Źródło: GeekWeek.pl/Gizchina/Letsgodigital / Fot. Gizchina/Letsgodigital

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama