Zapomnijcie o aparatach 108 Mpix w smartfonie, Samsung szykuje 576 Mpix

Wojna na megapiksele trwa w najlepsze i nic nie wskazuje na to, by ta sytuacja miała szybko się zmienić. Po 108 Mpix miał nadejść sensor 200 Mpix, ale wszystko wskazuje na to, że od razu przeskoczymy do kosmicznych 576 Mpix.

Jak już szaleć, to na maksa. Te słowa mocno wziął do serca Samsung, który szykuje prawdziwą rewolucję w mobilnej fotografii. Niekoniecznie jest ona oczekiwana przez użytkowników smartfonów, ale tym razem jest szansa, że te grube setki megapikseli w końcu przełożą się na lepsze fotografie.

Koreański koncern jako pierwszy na świecie wprowadził do użytku sensor 108 Mpix, a 200 Mpix zaprezentował w ubiegłym roku. Teraz dowiadujemy się, że inżynierowie szykują coś jeszcze potężniejszego, o rozdzielczości aż 576 Mpix.

Yongin Park, wiceprezes wykonawczy Samsung Sensor Business, jakiś czas temu zapowiedział, że ambicją jego firmy jest wyjście poza granicę 500 Mpix. Wiemy też, że Samsung pracuje nad sensorami o rozdzielczości ponad 600 Mpix, ale znajdują się one dopiero w powijakach.

Reklama

Wszystkie te cyferki wyglądają pięknie, ale jest jeden, ale poważny problem. Smartfony z takimi sensorami mogą mieć wyspę o grubości przeszło 20 milimetrów. To ponad dwa razy więcej od grubości samego smartfona. Raczej nie mamy co liczyć, że będą one cieszyły się popularnością, gdyby nawet pojawiły się na rynku. Jeśli jednak się pojawią, to będą to okolice 2025 roku. Może do tego czasu uda się je zminiaturyzować.

Źródło: GeekWeek.pl/ / Fot. Samsung/Image Sensors World

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama