Zapomnijcie o kamerze 108 i 144 MP w smartfonach. Nadchodzi kosmiczne 256 MP

Wyścig na megapiksele pomiędzy producentami urządzeń mobilnych trwa w najlepsze. Jeszcze nie tak dawno kamerka 48 MP była czymś niezwykłym, a teraz w chińskich smartfonach króluje już 108 MP.

Na serwisie Weibo pojawił się bowiem wpis okraszony tajemniczym zdjęciem. Możemy na nim zobaczyć aplikację aparatu w trybie manualnych ustawień Ultra Clear Camera, gdzie pojawia się opcja wyboru rozdzielczości fotografii na poziomie aż 256 MP. Nie wiadomo, co to za smartfon i jaki producent go stworzył, ale wszystko wskazuje na to, że jest to prototyp którejś z chińskich firm.

Jeśli wierzyć plotkom krążącym po globalnej sieci. Mamy tutaj do czynienia z testem matrycy stworzonej przez Samsunga, a udoskonalonej przez chińską firmę. Oczywiście, może to być manipulacja, ale Samsung zapowiadał niedawno, że intensywnie pracuje nad kolejnymi kamerkami w smartfonach. Pierwsza z nich ma mieć 144 MP, a druga jeszcze więcej. Być może zastosowano tutaj udoskonaloną technologię łącznia pikseli, więc tak naprawdę może to być matryca standardowo wykonująca fotografie w 64 MP.

Reklama

Można zastanawiać się nad sensem tworzenia takich matryc, ale trzeba tutaj podkreślić, że ich domeną jest wykonywanie naprawdę świetnych zdjęć, i to nawet w kiepskich warunkach oświetleniowych. Najlepszym tego przykładem może być Xiaomi Mi Note 10, który posiada 108-megapikselową matrycę. Smartfon można nabyć za rozsądną cenę na poziomie poniżej 2000 złotych, a jakość wykonywanych przez niego zdjęć jest lepsza od flagowych urządzeń za ponad 4000 złotych.

Źródło: GeekWeek.pl/Weibo/ITHome / Fot. Weibo/ITHome

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy