Zbita szybka. Ile kosztuje wymiana ekranu w telefonie?

Roztrzaskany ekran w telefonie to prawdopodobnie jedna z najczęstszych usterek dotyczących smartfonów. Zbita szybka może być skutkiem między innymi upadku z wysokości czy zgniecenia. Czasami rzeczona awaria uniemożliwia komfortowe korzystanie z urządzenia. Wówczas matrycę trzeba wymienić. Ile to kosztuje?

Kiedy trzeba wymienić ekran w telefonie?

Rozbita szybka w telefonie to dość powszechne zjawisko. Upadek z wysokości lub przygniecenie cięższym przedmiotem może spowodować powstanie mniejszej, lub większej "pajęczynki". Dopasowane etui lub specjalne szkło hartowane mogą zminimalizować ryzyko uszkodzenia. 

Czasami owo rozbicie nie przeszkadza w funkcjonowaniu smartfona, choć i wtedy zaleca się wymianę matrycy – choćby ze względów estetycznych. W przypadku większych zniszczeń korzystanie z telefonu może okazać się niemożliwe. Najczęstszym objawem jest wówczas brak reakcji na dotyk. W takiej sytuacji wymiana wyświetlacza wydaje się nieunikniona.

Reklama

Wymiana ekranu w telefonie – ile kosztuje?

Koszt wymiany ekranu w telefonie w głównej mierze zależy od modelu danego smartfona, a także od skali samych zniszczeń. Czasem wystarczy jedynie wymienić szybkę – mowa tu o sytuacji, gdy smartfon reaguje na dotyk, a rozbiciu uległa jedynie zewnętrzna powłoka wyświetlacza. Wówczas cena nowej szybki wraz z wymianą oscyluje w granicach 150 zł. Jednak w przypadku nowszych modeli cena może przekroczyć 500 zł

A co, gdy zniszczeniu uległ wyświetlacz, wraz z panelem dotykowym? W takiej sytuacji kwota, jaką przyjdzie nam zapłacić za wymianę, jest znacznie wyższa. Na nowy moduł wraz z jego montażem trzeba wydać od 500 zł do nawet 2000 zł. Nierzadko wymiana matrycy okazuje się nieopłacalna – szczególnie wtedy, gdy korzysta się z budżetowego modelu smartfona. 

Jak zabezpieczyć ekran telefonu przed uszkodzeniem?

Najlepszym sposobem na zabezpieczenie wyświetlacza telefonu przed uszkodzeniem, jest skorzystanie ze szkła hartowanego lub folii hydrożelowej. Owe rozwiązania mogą skutecznie ochronić urządzenie przed zniszczeniem, a właściciela przed drogą naprawą. 

Folia hydrożelowa nada się do telefonów z zakrzywionym ekranem. Z kolei szkło hartowane lepiej poradzi sobie z ewentualnymi zarysowaniami wyświetlacza.

Szkło hartowane, w zależności od modelu, kosztuje od 30 zł do nawet 200 zł. Ceny folii hydrożelowej mieszczą się w podobnym przedziale.  

***

Bądź na bieżąco i zostań jednym z 90 tys. obserwujących nasz fanpage - polub Geekweek na Facebooku i komentuj tam nasze artykuły!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ekran | Smartfon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy