Zmiana komórki? To już proste!

Zmieniasz numer? Nie musisz już wszystkim wysyłać smsów. Nowy serwis internetowy "Zmiana numerów" kierowany jest do grupy użytkowników telefonów komórkowych, która szczególnie uważnie analizuje swoje wydatki - a więc na przykład młodzieży i studentów.

Jest to zarazem grupa chętnie i często zmieniająca aparaty. Niestety, gdy wiąże się to ze zmianą operatora pojawiają się problemy związane z poinformowaniem znajomych o zmianie numeru telefonicznego. Problem ten docelowo ma być rozwiązany dzięki przenoszeniu numerów do nowej sieci. Jednak możliwość ta, ciągle odsuwająca się w "niezbyt odległą przyszłość", dla wielu młodych ludzi może okazać się zbyt kosztowna lub obwarowana trudnymi do zaakceptowania warunkami. Do czasu znowelizowania Ustawy Prawo Telekomunikacyjne z możliwości przenoszenia numerów nie będą też mogli korzystać użytkownicy telefonów przedpłaconych (tzw. pre-paid), których liczba rośnie szybciej niż liczba abonentów.

Serwis "Zmiana numeru" eliminuje część dylematów utrudniających podjęcie decyzji o zmianie aparatu i najczęściej w konsekwencji także o zmianie numeru. Specjalna strona internetowa umożliwia też poinformowanie o tym, że nic się nie zmieniło - numer jest aktualny, a trudności w uzyskaniu połączenia przypadkowe. Aby umieścić w serwisie informację o numerze telefonu (nowym lub o braku zmian) wystarczy wysłać zwyczajnego SMS-a w cenie wynikającej z cennika operatora - serwis nie pobiera za swoje usługi opłat.

- Wierzymy, że nasza usługa zdobędzie sobie uznanie użytkowników, a jej popularność pozwoli nam, sfinansować koszty utrzymania i rozwoju serwisu tak jak to stało się w wielu sławnych już dziś przedsięwzięć internetowych - stwierdza Lech Wiktor Piotrowski, pomysłodawca serwisu.

Umieszczenie w serwisie informacji o numerze telefonu (nowym lub o braku zmian) jest bardzo proste. Wystarczy wysłać SMS-a, w którym pierwsza litera - nazywana komendą - informuje system czy informacja jest wysyłana ze "starego" numeru telefonu, a więc tego, o którym znajomi wiedzą, czy z nowego, o którym znajomi mają się dowiedzieć.

Wysyłając SMS-a ze "starego" numeru należy podać nowy numer, a z "nowego" należy podać stary. System obsługujący serwis rozpoznaje komendę i numer, spod którego został wysłany SMS i na tej podstawie uzupełnia zapis w bazie informacji. Ponieważ w systemie nie są zapamiętywane żadne dane osobowe nie ma powodów do obaw, że podana informacja upubliczni czyjś numer - serwis jest użyteczny jedynie dla tych, którzy już znają "stary" numer.

Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas