​Na tym zdjęciu jest sowa. Czy potrafisz ją odnaleźć?

Z bardzo skutecznym kamuflażem kojarzy nam się kameleon, ale nie poczciwa sowa. Nic bardziej mylnego! Puszczyk mszarny opanował sztukę znikania do perfekcji. Wytężcie wzrok, a może uda się wam go dostrzec!

Autorem powyższego zdjęcia, które z miejsca stało się hitem internetu, jest Alan Murphy, fotograf przyrody. O swoim dziele pisze tak:

- W lasach Kolumbii Brytyjskiej (prowincja Kanady - red.) szukałem ptaków do sfotografowania. Nagle natknąłem się na tego koleżkę. Było to niczym znalezienie igły w stogu siana! Spróbuj samemu odszukać na nim puszczyka mszarnego. Natura jest wspaniała!

Nawet wprawnemu oku odnalezienie sowy może zająć dobrych kilka sekund. Nie udało się? Na końcu materiału znajdziecie podpowiedź, gdzie należy szukać "niewidzialnego" ptaka.

Puszczyki mszarne to jedne z największych sów - rozpiętość skrzydeł dorosłego osobnika może liczyć blisko półtora metra!! Używają one swoich zdolności kamuflażu do skutecznego polowania na norniki, świstaki i inne mniejsze gryzonie. Na wolności żyje od 50 do 100 tysięcy przedstawicieli tego gatunku. W Polsce lęgi puszczyka mszarnego zaobserwowano m.in. na terenie Polesia Lubelskiego.

Zrobienie puszczykowi zdjęcia z bliska było niemałym wyczynem. Uchwycenie go w takiej pozycji to już w ogóle małe mistrzostwo świata. Nic dziwnego, że Alan Murphy zebrał za swoją pracę mnóstwo pochwał i to nie tylko na Facebooku.

Reklama

Wciąż nie udało się wam wypatrzyć sowy? Oto ona!


INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy