Pij mleko - będziesz mądrzejszy

"Pij mleko! Będziesz wielki" - głosiła niedawna kampania reklamowa. Teraz będzie można mówić "Pij mleko! Będziesz mądry". Opublikowane właśnie na łamach czasopisma "International Dairy Journal" wyniki badań naukowych pokazują, że picie mleka korzystnie wpływa na możliwości naszego mózgu.

Zdaniem naukowców, wystarczy jedna-dwie szklanki mleka dziennie. Badacze z Uniwersytetu Maine poddali testom umysłowym ponad 900 osób w wieku od 23 do 98 lat. Uczestnicy rozwiązywali serię ośmiu testów, badających między innymi ich inteligencję, pamięć, zdolności poznawcze czy orientację w przestrzeni. Wypełniali też ankiety, dotyczące ich zwyczajów żywieniowych.

Lepsze wyniki pijących

Analiza wyników testów pokazała, że osoby pijące dziennie co najmniej szklankę mleka, bez względu na wiek, stan zdrowia i rodzaj testu osiągały w nim lepsze wyniki niż ci, którzy mleka nie piją. Osoby pijące mleko "oblewały" te testy aż pięciokrotnie rzadziej niż niepijące. Wygląda na to, że mleko i produkty mleczarskie nie tylko wzmacniają nam kości, dostarczają witaminę D i inne składniki odżywcze, ale dosłownie uderzają nam do głowy, co wychodzi jej na zdrowie.

RMF24.pl
Dowiedz się więcej na temat: kampania reklamowa | picie | mleko | zdrowie | witaminy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama